Opublikowano 30 kwietnia, 2021

Sposoby na oświetlenie szafy i garderoby – lampy z czujnikiem ruchu na baterię

lampki na baterie do szafy i garderoby

Odpowiednie oświetlenie garderoby czy nawet szafy to bardzo przydatna funkcja. Nasze szafy są coraz większe, głębsze i często kryją w sobie wiele zapomnianych stylizacji, a odpowiednie doświetlenie ich wnętrza zdecydowanie poprawi widoczność, ale też zmotywuje nas do zachowania w szafie porządku. Pytanie tylko, jakie oświetlenie wybrać? Dzisiaj chcemy pokazać Wam, że czasami najprostsze rozwiązania okazują się tymi najlepszymi!

Taśmy LED wbudowane w szafę

Wiele osób myśląc o nowej zabudowie w sypialni czy garderobie zastanawia się nad modnym ostatnio rozwiązaniem, czyli listwami led wbudowanymi w meble. Owszem, rozwiązanie jest efektowne, ale trzeba wziąć pod uwagę jego koszt. Jeśli chcesz, by taśma była zlicowana z szafą, konieczne będzie dostosowanie do tego mebla. Jeśli szafa robiona jest na zamówienie, stolarz oczywiście bez problemu poradzi sobie z tym zadaniem, ale doliczy za to odpowiednią opłatę. Jeśli chcesz samodzielnie zrobić takie oświetlenie w gotowej już szafie, koszty będą dużo mniejsze, ale i estetyka także nieco spadnie. Taśmy będą musiały już wystawać poza płytę mebli. Podobne porady można było spotkać we wpisie o lampkach na schody – z czujnikiem ruchu na baterie. To najprostsze i najtańsze rozwiązania, gdy juz masz wykończone wnętrze, a nie chcesz wydawać pieniędzy na remonty.

Oczywiście takie rozwiązanie jest bardzo ciekawe i wiele osób, które się na nie decyduje, jest z niego zadowolonych. My chcemy jednak pokazać Wam dzisiaj, że na rynku dostępne jest rozwiązanie równie praktyczne, a przy tym znacznie tańsze. Mowa o małych lampkach na baterie, które wyposażone są w czujniki ruchu. Zamontowane w szafie, garderobie czy nawet głębszych szafkach kuchennych sprawdzają się idealnie, doświetlając najbardziej newralgiczną przestrzeń. Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji.

Lampka Sensor Nightlight do garderoby

Na początek propozycja od marki Yeelight, czyli niewielka, ale jakże funkcjonalna i praktyczna lampa Sensor Nightlight. Jest to bardzo mała lampka led, która mieści się w dłoni.

lampka na baterie do sypialni

Jej dużą zaletą jest to, że można zamontować ja na wiele sposobów. Posiada wygodny haczyk, który można zawiesić na drążku w szafie, dysk z taśmą samoprzylepną, którą można zamontować na ścianie szafy. Co ważne, do szafy montowany jest tylko dysk, a nie sama lampa. Lampa posiada także magnes i to właśnie on utrzymuje lampkę na odpowiednim miejscu. To bardzo przydatna funkcja, ponieważ w razie potrzeby, lampkę bez problemu można wziąć do ręki, by na przykład poszukać czegoś na dnie szafy lub w innym miejscu.

przyczepiana lampka na baterie

Z magnesu można korzystać też, jeśli lampkę chce się przymocować do drążka, szafy, metalowej półki czy np. kaloryfera, kiedy akurat potrzebna jest w innym miejscu, np. w garderobie. Pisaliśmy o niej przy okazji poradnika i o tym jak dobrać oświetlenie nocne dla dzieci na baterie.

Kolejną dużą zaletą tej niewielkiej lampki jest to, że posiada czujnik ruchu i zmierzchu. Nie musisz martwić się o to, że po ciemku będzie trudno włączyć lampę. Jak tylko wykryje ruch, uruchomi się sama. Koniec z wybieraniem garderoby przy świetle telefonu, by nie obudzić drugiej osoby. Ta lampka doskonale doświetli wnętrze szafy, a przy tym nie przeszkodzi innym w spokojnym śnie. Doskonałe rozwiązanie, a co najważniejsze, w bardzo przystępnej cenie! Sprawdź, jak tanio możesz kupić taką lampę i zastanów się, czy nie chcesz wykorzystać jej także w szafce kuchennej lub szafie w przedpokoju.

Lampa ładowana jest na USB, tak samo jak telefon czy inne urządzenia elektroniczne, a bateria wystarczy nawet na ok. 100 dni, więc nie trzeba pamiętać o ładowaniu zbyt często.

Reflektor Rotate do wnętrza szafy

Kolejną ciekawą i bardzo praktyczną propozycją na doświetlenie szafy jest mały reflektorem Rotate. Jest to opcja doskonała nie tylko do wnętrza szafy, ale także do podświetlenia kuchennych blatów czy półek wnękowych w sypialni lub w gabinecie.

W tym przypadku lampka zasilana jest na baterie „paluszki”, które także bez problemu można wymieniać, kiedy będzie taka potrzeba. Lampę możesz zamontować na stałe, za pomocą wkrętów lub przykleić do wybranej powierzchni. Tutaj także montowany jest sam dysk, do którego później montowana jest sama lampka – w tym przypadku montowana na rzep. Dzięki temu rozwiązaniu wymiana baterii nie sprawia żadnego problemu.

Dużą zaletą lampy Rotate jest to, że reflektor jest regulowany, więc ustawienie światła w odpowiedniej pozycji nie stanowi żadnego problemu. Dodatkowo lampa wyposażona jest w funkcję ściemniania.

Oprawy meblowe na baterie sprawdzą się również w garderobie

Na koniec jeszcze dwie propozycje od marki Paulmann czyli lampka Button oraz Jiggle. Obie lampki zasilane są na klasyczne baterie i montowane w ten sam sposób – za pomocą taśmy lub wkrętów. Te z pozoru proste lampki posiadają w swoich włącznikach opcję 2-stopniowego ściemniania, co daje możliwość ustawienia odpowiedniego poziomu oświetlenia. Wystarczy raz lub dwa razy kliknąć włącznik, by ustawić pasującą moc światła.

Zwykłe żarówki z czujnikiem ruchu i zmierzchu

Jeśli masz możliwość zainstalowania prostej oprawki na baterię, ciekawym rozwiązaniem będzie wyposażenie garderoby w żarówki z czujnikiem zmierzchu i ruchu. Z pewnością znajdziesz podobne modele, ale zasilane bateriami.

Wszystkie przedstawione przez nas propozycje to niewielkie oprawy, które nie zajmą dużo miejsca w szafie, nie będą przeszkadzały w jej użytkowaniu, wręcz przeciwnie, podniosą funkcjonalność Twojej garderoby czy szafy w sypialni i przedpokoju. Czy wyglądają tak zjawiskowo i nowocześnie, jak taśmy led? Możliwe, że nie. Pytanie tylko, czy to właśnie o wygląd chodzi? Czy zapraszasz gości, by oglądali Twoją szafę? Czy zależy Ci na tym, by było Ci po prostu wygodnie? Jeśli tak, to warto zastanowić się, która opcja będzie bardziej korzystna, wygodniejsza i bardziej przystępna cenowo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.