Lampy mosiężne

Lampy mosiężne

 

Mosiądz to zarówno stop cynku i miedzi o wielu właściwościach, jak i określenie koloru, zbliżonego do tego właśnie stopu. Mosiądz doskonale współgra zarówno z ciemnymi jak i jasnymi wnętrzami, dlatego bez problemu można dopasować go do dużej części pomieszczeń w domu. Mosiądz to materiał, który wykorzystywany jest już od wielu wieków, a ceniony przede wszystkim za trwałość i niesamowite walory estetyczne. Mosiężne lampy często wykorzystuje się w klasycznych aranżacjach, ale świetnie prezentują się one także na przykład we wnętrzach nowoczesnych, industrialnych czy retro.

Mosiądz to dość kosztowny materiał, dlatego niekiedy producenci w celu obniżenia ceny lampy pokrywają stalową podstawę cienką mosiężną powłoką. Jeśli więc zależy Ci na prawdziwych mosiężnych lampach, sprawdź dokładnie opis produktu. W naszym sklepie wszelkie informacje o lampach są czytelne i przejrzyste, dlatego bez problemu znajdziesz interesujące Cię informacje. Warto także pamiętać, że równie ważny co materiał wykonania lampy, jest także jej wytwórca. W Lumigo.pl posiadamy wyłącznie lampy od sprawdzonych producentów oświetlenia, co gwarantuje ich jakość i niezawodność.

Wyświetlanie 1–45 z 180 wyników

Wyświetlanie 1–45 z 180 wyników

Dlaczego mosiężne lampy mają różne kolory?

Mosiądz to stop cynku i miedzi, który jest bardzo trwały i odporny na korozję. Warto jednak podkreślić, że do stopu dodaje się często także inne metale, w celu zmiany koloru mosiądzu. Z tego powodu łatwo zauważyć, że mosiężne lampy występują w różnych od cieniach – od jasnych, niemal złotych po piękne, ciemne, niemal antyczne. Dzięki szerokiej palecie barw, lampy z mosiądzu pasują do naprawdę wielu aranżacji: od klasycznych po nowoczesne, retro i industrialne czy też antyczne. W normalnych warunkach użytkowania mosiądz jest materiałem odpornym na korozję, dlatego można przecierać go wilgotną szmatką w ramach systematycznego sprzątania. By jednak mosiądz z dodatkiem innych metali nie stracił blasku, który robi niesamowite wrażenie we wnętrzach, warto poznać kilka metod czyszczenia.

Pierwszy sposób to wykorzystanie soku z cytryny i soli. Do soku dodaje się niewielką ilość soli, tak by powstała dość rzadka pasta, po czym delikatnie przeciera się mosiężne lampy miękką ściereczką. Na koniec należy przetrzeć lampę suchą ścierką, by usunąć pozostałości po soku. To sposób, który można wykorzystać w przypadku niewielkich zabrudzeń nie tylko w lampach mosiężnych ale i metalowych. Inny wariant to czyszczenie za pomocą soli, octu i mąki pszennej. Należy połączyć składniki w taki sposób, by powstała gęsta pasta. Wystarczy łyżeczka soli, jedna piąta szklanki mąki i tyle samo octu. Taką mieszankę nakłada się na 10 minut na mosiądz, a następnie spłukuje letnią lub ciepłą wodą i dokładnie wyciera do sucha.