Żarówki

Żarówki

Kolor

Materiał

Producent

 

Dekoracyjne żarówki zwane żarówkami Edisona, to nic innego, jak produkty inspirowane pierwszymi modelami. Tradycyjne szklane bańki, w których zamknięty jest żarnik. Co więc jest w nich takiego wyjątkowego? Design. Na rynku dostępne są różne kształty baniek. Od idealnie kulistych, przez klasyczne kształty żarówek, po podłużne – w kształcie rurki. Wybór jest naprawdę duży, każdy możne znaleźć model, który dopasuje do swojego wnętrza oraz oczywiście do lampy, w której znajdzie się żarówka.

Czym jeszcze różnią się dekoracyjne modele? Żarnik, czyli wolframowy drucik, który daje światło, W klasycznych żarówkach był on mało istotny, jeśli chodzi o estetykę. We współczesnych modelach jest to znaczący element dekoracyjny. Żarniki montowane są w niezwykle finezyjny sposób. W sprzedaży można znaleźć przeróżne kształty z zawiniętych drucików. Warto zaznaczyć, że w dekoracyjnych żarówkach żarnik jest zazwyczaj o wiele dłuższy niż w klasycznych modelach.
Pamiętaj o tym, że ten typ żarówek daje nastrojowe, ciepłe światło. Jest ono odpowiednie do lamp, które mają pełnić funkcję oświetlenia dodatkowego. Mogą jednak nie sprawdzić się, jako główne oświetlenie pomieszczenia.

To odpowiedź na potrzeby współczesnych odbiorców. Każdy wie, że ledy to światło najbardziej energooszczędne i właśnie dlatego coraz częściej są one wybierane do naszych domów. Nikt nie chce jednak wybierać między funkcjonalnością a estetyką. Stąd też na rynku pojawiły się dekoracyjne żarówki led.

Gdzie zamontować dekoracyjną żarówkę?Wiele z nich inspirowanych jest tradycyjnymi modelami, dlatego ledy zamykane są w klasycznych szklanych bańkach. Dostępne są też żarówki oryginalnych, nowoczesnych kształtach. Tutaj także wybór jest duży.

Zaletą żarówek led jest to, że mogą one świecić jasnym światłem, które poradzi sobie z oświetleniem sporej przestrzeni. Wtedy jednak nie będzie ono tak nastrojowe, jak przy żarówkach klasycznych. Tutaj każdy sam musi zdecydować, na czym mu najbardziej zależy i dokonać własnego wyboru.

Wyświetlanie 1–45 z 83 wyników

Wyświetlanie 1–45 z 83 wyników

By piękno dekoracyjnej żarówki mogło wybrzmieć w pełni, należy zamontować ją w lampie, która jej nie przysłoni. Odpowiednie do tego będą lampy z otwartymi kloszami, które częściowo odsłaniają źródło światła, bądź modele w stylu industrialnym, z ażurowymi kloszami z metalu. W takim przypadku żarówka będzie stanowiła ciekawe uzupełnienie modelu oraz intrygującą dekorację. Dekoracyjne żarówki to doskonałe dopełnienie wnętrz w stylu industrialnym, a także nowoczesnych, minimalistycznych dekoracji, w których liczą się niewielkie, ale wyraziste detale. To także doskonały dodatek do wnętrz klasycznych, w których królują klasyczne żyrandole lub kinkiety z odsłoniętymi żarówkami. W takich wnętrzach warto postawić na modele żarówek w kształcie płomienia świecy. Takie kształty pięknie dopełnią elegancką stylizację i stworzą piękną, świetlną dekorację.