Lampy stołowe szklane

Lampy stołowe szklane

Szkło mleczne, przezroczyste, dekoracyjne, a może lekko przydymione? Możliwości jest naprawdę wiele, ale to, co najważniejsze w szklanych lampach stołowych to fakt, że wydobywają one ze światła to, co najpiękniejsze. Mogą cudownie załamywać promienie, tworząc na ścianie prawdziwą rewię barw. Innym razem – w przypadku mlecznych kloszy – zalewają pomieszczenie ciepłym, przytulnym klimatem. Mogą wzbogacić wnętrze odbijając światło lub sprawić, że będzie prezentować się nowocześnie i szykownie.

Niewątpliwą zaletą szklanych lamp stołowych jest także fakt, że są niezwykle łatwe w czyszczeniu przy jednoczesnej dużej efektywności świetlnej. W naszym sklepie wybór szklanych lamp stołowych jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Wyświetlanie 1–45 z 235 wyników

Wyświetlanie 1–45 z 235 wyników

Jaką szklaną lampę stołową wybrać? Na co zwracać uwagę?

Lampy stołowe ze szklanymi elementami to niezwykle uniwersalne rozwiązanie, które z łatwością dopasujesz do każdego wnętrza. Trudno jednak nie zauważyć, że rodzajów szkła, z których wykonane są klosze lub podstawy lamp stołowych, jest bardzo dużo: od mlecznych, przez przydymione, aż po transparentne. Którą wybrać? Wszystko zależy od miejsca, w którym lampa stanie, przeznaczenia urządzenia i potrzeb użytkownika.

Lampy stołowe z mlecznego szkła zmiękczają światło. Staje się ono bardziej rozproszone, delikatnie otulając otaczającą przestrzeń. Doskonale sprawdzą się one we wnętrzach modern classic, skandynawskich, a niekiedy również nowoczesnych. Lampy stołowe z kloszem z mlecznego szkła stanowią piękną ozdobę, która wieczorami wprowadza do pomieszczenia nieco ciepła. Raczej nie sprawdzą się jako oświetlenie miejsca pracy, gdzie potrzebne jest nieco bardziej skupione światło, ale za to doskonale oświetlą dziecięcy pokoik, nie narażając przy tym oczu dziecka na zbyt ostre światło.

Lampy stołowe z transparentnego szkła są niezwykle piękne i nowoczesne. Doskonale odnajdą się niemal we wszystkich aranżacjach, a to ze względu na swoją uniwersalność. To także doskonałe źródło światła, dlatego z pewnością dobrze oświetlą biurko w gabinecie czy pokoju studenta.

Barwione szkło w lampach stołowych, nadaje im dekoracyjnego charakteru. Sprawia, że lampa staje się małym, modernistycznym dziełem sztuki, dzięki czemu przyciąga spojrzenia gości. Niezależnie czy jest to szkło przydymione, czy kolorowe, lampy, w których je wykorzystano sprawdzą się przede wszystkim w nowoczesnych aranżacjach.