Wabi Sabi

Wabi Sabi

 

Styl wabi sabi przywędrował do nas z odległej Japonii. Lampy wabi sabi są naturalne i piękne, dlatego z pewnością przypadną do gustu miłośnikom prostych, bliskich przyrodzie rozwiązań. Lampy w tym stylu cechuje pewna surowość i niedoskonałość, co jednak podkreśla ich piękno, dodaje uroku. Lampy wabi sabi są po prostu niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju i na swój sposób piękne. Wnętrza japońskie są jasne i schludne, niemal skąpane w świetle, dlatego niezwykle ważne, by zaopatrzyć je w odpowiednią ilość lamp o różnych funkcjach. Lampy wabi-sabi można wykorzystać zarówno w salonie, sypialni, jadalni jak i korytarzu czy gabinecie. Należy jednak zadbać o to, by stylizacja była spójna i harmonijna.

Wyświetlanie 1–45 z 77 wyników

Wyświetlanie 1–45 z 77 wyników

Styl wabi-sabi, charakterystyka

Lampy wabi-sabi wywodzą się z nurtu dekoratorskiego, który z kolei swoje korzenie ma japońskiej filozofii wabi-sabi. Wabi to proste życie w pokorze, w zgodzie z naturą. To filozofia człowieka, który docenia to co ma, nie ogląda się na to co by mógł mieć. Chodzi o akceptację tego co tu i teraz. Sabi z kolei to określenie przemijalności, nieustannie płynącego czasu i piękna, które można dostrzec w starzeniu się. Wabi-sabi to więc odpowiedź na zachodni styl życia, w którym ludzie pędzą za pieniędzmi, karierą i nim się obejrzą, życie ucieka im przez palce. Japońska filozofia pozwala odetchnąć od tego biegu, zwolnić, zastanowić się nad pięknem otaczającego nas świata.

W myśl japońskiej filozofii powstał nurt dekoratorski ceniący prostotę i naturalne piękno. Dlatego w aranżacjach wabi-sabi znajdziesz wiele ozdób i dodatków pochodzących wprost z natury. Drewno powinno być w jak najmniejszym stopniu obrobione, a kolorystyka subtelna i stonowana. Choć brzmi to jak surowy styl, kreujący zimne wnętrza, to wcale tak nie jest. Pomimo swojej ascetyczności, wabi-sabi jest ciepłym i harmonijnym nurtem dekoratorskim, który zatacza coraz szersze kręgi w zachodnim świecie.