Kinkiety z wyłącznikiem

Kinkiety z wyłącznikiem

 

Zbliżone kategorie

Kinkiety to lampy, które w domu spełniają funkcję zadaniową. Powinny być więc jak najbardziej funkcjonalne, by dobrze spełniać swoją rolę. Kinkiet powinien zapalać się niezależnie od oświetlenia głównego w pomieszczeniu, dlatego jeśli nie masz możliwości zrobienia takiego rozwiązania bez generalnego remontu, zastanów się nad kinkietami z wyłącznikiem. W Lumigo.pl posiadamy zarówno kinkiety z wyłącznikiem na przewodzie jak i lampy ścienne z wyłącznikiem na podstawie lampy. To, które z rozwiązań wybierzesz zależy od potrzeb i możliwości w danym domu. Warto zwrócić uwagę, że posiadamy lampy, które pasują do różnych aranżacji: nowoczesnych, skandynawskich, klasycznych i wielu, wielu innych.

Wyświetlanie 1–45 z 110 wyników

Wyświetlanie 1–45 z 110 wyników

Kinkiety z wyłącznikiem na podstawie

Istnieją dwa rodzaje kinkietów z wyłącznikiem. Pierwszy z nich to lampy, które przycisk (lub łańcuszek) do regulacji światła mają zamontowany przy podstawie. To urządzenie oświetleniowe, które można zamontować na ścianie, podłączając je do domowej sieci elektrycznej. Dużą jego zaletą jest fakt, że lampę można włączać i wyłączać niezależnie od innych kinkietów czy oświetlenia głównego. To duże ułatwienie, szczególnie gdy kinkiet z wyłącznikiem znajduje się przy łóżku, nad biurkiem czy w salonie przy strefie wypoczynku. Kinkiety z wyłącznikiem u podstawy nie mają widocznego przewodu elektrycznego, dlatego wyglądają elegancko i nowocześnie. Jeśli jednak nie posiadasz możliwości przyłączenia takiej lampy bez konieczności kucia czy generalnego remontu, możesz zdecydować się na drugi wariant.

Kinkiety z wyłącznikiem na przewodzie

To funkcjonalne rozwiązanie, które z powodzeniem zastąpi tradycyjne kinkiety. Takie kinkiety sprawdzą się w każdej aranżacji, pod warunkiem odpowiedniego dopasowania do innych elementów wnętrza. Sypialnia, salon, gabinet, korytarz – możliwości jest naprawdę wiele, a wszystko zależy od potrzeb i wyobraźni. W przeciwieństwie do pierwszej opcji, kinkiety z włącznikiem na przewodzie mają jednak widoczny kabel, dlatego nie są dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią dużej liczby przewodów w domu. Kabel kinkietu biegnie od podstawy lampy aż do gniazdka elektrycznego. Oczywiście można go sprytnie ukryć przy użyciu mebli czy roślin pnących, ale należy pamiętać o zostawieniu możliwości łatwego dostępu do włącznika. Kinkiety z wyłącznikiem na przewodzie są dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto chciałby powiększyć ilość lamp w domu bez konieczności kucia ścian.