Kinkiety z wyłącznikiem

Kinkiety z wyłącznikiem

W Lumigo.pl posiadamy zarówno kinkiety z wyłącznikiem na kablu jak i lampy ścienne z wyłącznikiem w podstawie lampy. To, które z rozwiązań wybierzesz zależy od potrzeb i możliwości w danym domu. Warto zwrócić uwagę, że posiadamy kinkiety, które pasują do różnych aranżacji: nowoczesnych, skandynawskich, klasycznych i wielu, wielu innych.

 

Wyświetlanie 1–45 z 99 wyników

Wyświetlanie 1–45 z 99 wyników

Kinkiety z wyłącznikiem umożliwiają prostą i intuicyjną obsługę oświetlenia. W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli, które wymagają korzystania z głównego włącznika na ścianie, te kinkiety pozwalają na szybkie i łatwe włączenie i wyłączenie światła bez konieczności opuszczania łóżka czy miejsca, w którym się znajdujemy.

W sypialni są szczególnie praktyczne. Umieszczone po obu stronach łóżka, pozwalają na indywidualne sterowanie oświetleniem bez wstawania. To idealne rozwiązanie dla miłośników wieczornej lektury, którzy chcą cieszyć się komfortem włączania i wyłączania światła bez konieczności opuszczania łóżka.

W salonie kinkiety z włącznikiem mogą pełnić funkcję oświetlenia dodatkowego nad miejscem do czytania lub nad narożnikiem wypoczynkowym. Ich funkcjonalność pozwala na stworzenie przyjemnego i intymnego oświetlenia, które można łatwo dostosować do zmieniających się potrzeb i sytuacji.

Montaż kinkietów z włącznikiem jest zazwyczaj prosty, a kable można sprytnie schować, co przyczynia się do estetycznego wyglądu. Ważne jest także odpowiednie umieszczenie włącznika, aby był łatwo dostępny i komfortowy w obsłudze.

Kinkiety z wyłącznikiem w podstawie

Istnieją dwa rodzaje kinkietów z wyłącznikiem. Pierwszy z nich to lampy, które przycisk (lub łańcuszek) do regulacji światła mają zamontowany przy podstawie. To urządzenie oświetleniowe, które można zamontować na ścianie, podłączając je do domowej sieci elektrycznej. Dużą jego zaletą jest fakt, że lampę można włączać i wyłączać niezależnie od innych kinkietów czy oświetlenia głównego. To duże ułatwienie, szczególnie gdy kinkiet z wyłącznikiem znajduje się przy łóżku, nad biurkiem czy w salonie przy strefie wypoczynku. Kinkiety z wyłącznikiem u podstawy nie mają widocznego przewodu elektrycznego, dlatego wyglądają elegancko i nowocześnie. Jeśli jednak nie posiadasz możliwości przyłączenia takiej lampy bez konieczności kucia czy generalnego remontu, możesz zdecydować się na drugi wariant.

Kinkiety z wyłącznikiem na przewodzie

W przeciwieństwie do pierwszej opcji, kinkiety z włącznikiem na przewodzie mają jednak widoczny kabel, dlatego nie są dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią dużej liczby przewodów w domu. Kabel kinkietu biegnie od podstawy lampy aż do gniazdka elektrycznego. Oczywiście można go sprytnie ukryć przy użyciu mebli czy roślin pnących, ale należy pamiętać o zostawieniu możliwości łatwego dostępu do włącznika. Kinkiety z wyłącznikiem na przewodzie są dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto chciałby powiększyć ilość lamp w domu bez konieczności kucia ścian.