Boho

Boho

 

Zbliżone kategorie

Lampy boho to urządzenia świetlne stworzone z naturalnych materiałów: rattanu, bambusa, ptasich piór czy drewna. Ich naturalne piękno uzupełnia niesamowity design i funkcjonalność. Wnętrza boho powinny być dobrze oświetlone, a lampy w stylu boho to zapewniają. W stylu boho warto postawić jednak na wielopunktowe oświetlenie, umożliwiające stworzenie przytulnego, wręcz romantycznego nastroju, dlatego wykorzystaj zarówno nasze lampy wiszące boho jak i kinkiety oraz lampy stołowe. Zadbaj, by całość była spójna, ale nie bój się łączyć ze sobą różnych dodatków. Boho to niezwykle wdzięczny i bogaty w tekstury i barwy styl.

Wyświetlanie 1–45 z 127 wyników

Wyświetlanie 1–45 z 127 wyników

5 zasad stylu boho – jakie lampy wybrać?

Stylistyka boho rządzi się swoimi prawami, które często odbiegają nieco od innego typu aranżacji. Najważniejsze, by zarówno w urządzaniu wnętrza jak i doborze lamp trzymać się pięciu podstawowych zasad.

Po pierwsze nawiązanie do nurtu etnicznego. W stylistyce boho wyraźnie widać inspirację kulturą afrykańską: wzorzyste materiały, etniczne malowidła itp. to akcenty, które można znaleźć zarówno w trendach afrykańskich jak i boho.
Druga zasada to obecność elementów rękodzielniczych. Francuska bohema, od której nurt ten się wywodzi, wiele mebli i dodatków do wnętrza wykonywała własnoręcznie, dlatego warto zadbać o to, by we wnętrzu boho znajdowały się wyroby rękodzielnicze lub chociaż urządzenia (np. lampy boho), które wyglądają na rękodzieła.
Po trzecie inspiracja naturą – widać to na przykład w lampach boho, które stworzone zostały z naturalnych materiałów – rattanu, bambusa czy ptasich piór.
We wnętrzach wykorzystuj dodatki i meble w kolorach ziemi – to kolejna zasada tych aranżacji. Ostatnia natomiast przywołuje do wnętrza artystyczny nieład. Nie bałagan, a raczej misz-masz z pozoru niepasujących do siebie dodatków. Pamiętaj jednak, że każdy, nawet najbardziej nonszalancki szczegół we wnętrzu boho jest dokładnie przemyślany i zaplanowany.