Zbliżone kategorie

Lampy rustykalne i dworkowe to przepiękne żyrandole, zachwycające lampy podłogowe, delikatne kinkiety i piękne lampy stołowe. Rustykalne i dworkowe lampy w domu to powiew elegancji i romantyzmu. Lampy rustykalne i dworkowe najczęściej można spotkać w delikatnych, stonowanych kolorach – od jasnego beżu po ciemniejszy brąz. Także piękne żyrandole świecznikowe wpisują się ten niesamowity trend. Miedziane i mosiężne elementy w lampach nie wykluczają ich dworkowego pochodzenia, przeciwnie, to często spotykane motywy w tego typu oświetleniu. Abażury lamp mogą być materiałowe, szklane i drewniane, ale niektóre lampy rustykalne i dworkowe w ogóle nie posiadają abażuru – jak w przypadku żyrandoli świecznikowych.

Kolor

Materiał

Wyświetlanie 1–45 z 406 wyników

Wyświetlanie 1–45 z 406 wyników

Lampy rustykalne do salonu

Lampy rustykalne i dworkowe do domu świetnie prezentują się w każdym pomieszczeniu urządzonym w tym stylu. To oświetlenie, które przywodzi na myśl wiejskie klimaty, ciepło babcinego domu lub piękny wystrój dworku na wsi. W salonie z pewnością warto postawić na żyrandol rustykalny, który powinien stanowić najważniejszy element oświetlenia. Pozostałe lampy, jak kinkiety czy lampy podłogowe, mają stanowić dodatek do oświetlenia głównego, które w stylu dworkowym i rustykalnym jest niezwykle ważne. Pamiętaj, by mimo to każda lampa do siebie pasowała, nie odstawała kolorystycznie czy designem, bo może to zrujnować cały efekt. W salonie postaw na lampy rustykalne i dworkowe w bardziej wyrazistych kolorach jak brązy, miedź czy mosiądz.

Lampy rustykalne i dworkowe do kuchni

W kuchni pięknie prezentują się nieco jaśniejsze modele lamp. Z pewnością doskonale sprawdzą się wszelkie odcienie beżu. W kuchni ogromną rolę odgrywa oświetlenie strefowe, to znaczy, że wiszące lampy rustykalne i dworkowe powinny dobrze oświetlić całe wnętrze, ale dodatkowo wybierz odpowiednie lampy nad blat kuchenny, stół i inne powierzchnie robocze. Warto wybierać szklane klosze do lamp rustykalnych, łatwiej jest je bowiem utrzymać w czystości, co w kuchni ma duże znaczenie.

Dworkowe oświetlenie sypialni

Sypialnia w stylu dworkowym to cudowny, romantyczny azyl od zgiełku dnia. Wybieraj delikatne, piękne lampy o cieplejszych barwach światła, dzięki czemu sypialnie stanie się prawdziwą strefą relaksu i odpoczynku. Delikatnie, niewielkie żyrandole z abażurami pięknie rozproszą światło, a do nocnej lektury wykorzystaj stołową lampkę dworkową pasującą do oświetlenia głównego nad łóżkiem.