Wyświetlanie 1–45 z 260 wyników

Wyświetlanie 1–45 z 260 wyników

 

 

Sypialnia jest miejscem, w którym chcemy czuć się komfortowo. To tutaj chowamy się w poszukiwaniu błogiej ciszy, odpoczywamy i regenerujemy się przed kolejnym dniem. Bardzo ważne jest by wszystko tutaj miało swoje miejsce. W sypialni powinien panować ład i porządek, tak by nic nas nie rozpraszało i nie skupiało naszej uwagi. Dotyczy to także aranżacji wnętrza w odpowiednie oświetlenie oraz lampy. W sypialni nie ma miejsca na eklektyzm. Powinniśmy zdecydować się na jeden styl i trzymać się go tworząc jedną, spójną całość.

Aby stworzyć w sypialni klimat odpowiedni do odpoczynku, bardzo ważne jest również jej dekoracyjne oświetlenie. To jedyne miejsce, w którym to nie światło centralne, a te dodatkowe jest tutaj najważniejsze, bo czy ktoś wyobraża sobie sypialnię bez lampki nocnej? To właśnie lampy nocne znajdują się w centrum aranżacji. Światło centralne, czyli żyrandole lub lampy wiszące są tylko dodatkiem. Nie znaczy to jednak, że możemy pomijać je podczas aranżacji wnętrza. Oświetlenie, tak jak cała aranżacja, powinno być spójne i harmonijne. Właśnie dlatego warto postawić na stylowe zestawy lamp do sypialni, które są gwarancją udanej aranżacji świetlnej.

Lampy do sypialni

Oświetlenie sypialni kojarzy nam się głownie z tradycyjnymi lampkami nocnymi postawionymi na szafkach obok łóżka. Ale przecież tego typu rozwiązanie nie jest jedynym możliwym. Zamiast klasycznych lampek nocnych, obok łóżka można zamontować lampę wiszącą z niedużym kloszem lub piękny kinkiet z nastrojowym abażurem. Tutaj ważne jest jedynie, by włącznik zamontować w wygodnej wysokości nad łóżkiem. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, z których jedną jest wolne miejsce na nieduży stoliku nocnym. Lampę stojącą można postawić na komodzie lub na parapecie, co stworzy piękny nastrój.
Równie popularnym typem lampy do sypialni są żyrandole oraz lampy sufitowe jednak sam zakup będzie uzależniony od wielkości pomieszczenia i stylu w jakim jest urządzona.

Lampki nocne to podstawa każdej sypialni. Potrzebne są do wykonywania prostych czynności w sposób taki, by nie przeszkadzać partnerowi lub partnerce w odpoczynku lub śnie. Każde zapalenie światła głównego w środku nocy będzie drażniące i wybijające z rytmu.

W tym celu możesz zastosować niewielkie lampki nocne stojące na szafkach obok łóżka, kinkiety ścienne powieszone nad szafką bądź bezpośrednio nad głową lub ostatnia coraz częściej wybierana forma w nowoczesnych sypialniach – długie lampy wiszące.

W każdym przypadku niezależnie od lampy musisz mieć pod ręką włącznik światła, który nie będzie zmuszał Cię do wstawania. Musisz to przewidzieć na etapie wykonywania instalacji elektrycznej bowiem później pozostaną Ci już tylko lampki nocne z włącznikiem na kablu lub te sterowane pilotem lub smartfonem.

Zanim zakupisz wybrany model oświetlenia, koniecznie zapoznaj się z naszymi poradami i wskazówkami, które ułatwią Ci podjęcie decyzji. Niekiedy warto wybrać jest tańszą, ale gustowną lampę. Ważne są ich rozmiary, kolorystyka, geometria czy materiały z jakich są wykonane.

Najlepszym oświetleniem, które pozwoli Ci w spokoju poczytać, a przy tym nie męczyć oczu i zbytnio nie przeszkadzać osobie śpiącej obok, będą kinkiety z możliwością ustawiania ramienia. Są to często kinkiety na wysięgniku lub specjalistyczne kinkiety z giętkim ramieniem. Znajdą się również takie modele, które wysuwa się ze ściany, a dokładniej oprawy. Oczko LED, w które są wyposażone kinkiety skupią światło dokładnie w to miejsce, w jakim właśnie czytasz. To rozwiązanie zaplanować trzeba już na etapie wykonywania instalacji elektrycznej w sypialni.

Oczywiście w sypialni czytać można również i przy lampach stojących, lecz zbyt słabe i ciepłe światło będą szybko męczyć Twój wzrok. Mniej polecane w tym wypadku będą lampy wiszące, których klosz skierowany będzie poza książkę, czyli w dół.

W ostatnim czasie coraz częściej natknąć się można na aranżacje sypialni z żyrandolami. Lampy sufitowe jednak nadal są najbardziej popularnym oświetleniem tego pomieszczenia. Jest to najczęściej podyktowane wielkością sypialni bowiem słabo wyglądać będą duże lampy w małych wnętrzach. Lampy sufitowe przeważnie są niewielkie, te ledowe mocno designerskie, a przy tym nie zasłaniają pozostałych dodatków.

Montowanie żyrandoli w sypialni ma sens tylko i wyłącznie wtedy, gdy jest ona duża, a jeszcze lepiej, gdy jest wysoka. Wtedy można zdecydować się na żyrandol rozłożysty kryształowy  typu glamour czy inny z dekoracyjnymi abażurami. Warto podkreślić, że będzie to główny element przyciągający uwagę w tym pomieszczeniu. Jeśli chcesz jednak zwrócić uwagę na inne  dekoracje, zdecyduj się na mniejszy rozmiar żyrandola. Zwykle producenci oferują 2 lub 3 produkty z tej samej kolekcji z 3,4,5, a nawet 7 żarówkami. Pamiętaj, że sypialnia to miejsce wyciszenia, w którym powinna panować romantyczna atmosfera.

Urządzając przytulną sypialnię, zwróć uwagę na możliwość zamontowania w niej dekoracyjnych kinkietów. Najlepszym miejscem do tego będzie ściana przy łóżku. Takie umiejscowienie oświetlenia ściennego spełni kilka funkcji. Przede wszystkim  odegra rolę lampek nocnych, będzie pomocne w czytaniu, szukaniu przedmiotów, nastawianiu budzika, a ostatecznie udekoruje miejsce, na którym zatrzymują się Twoje oczy. Powinny stanowić dopełnienie stylu w jakim urządzone są pozostałe dodatki jak meble, tapeta, czy narzuty i zasłony.

Kinkiety nie powinny być zbyt duże, a światło jakie będą emitować – zbyt jasne i intensywne. Zwróć na to uwagę, gdy zamierzasz kupić te z wbudowanym panelem led. Kinkiety na trzonki typu GU10 lub gwint E27 i E14, pozwolą Ci zmienić żarówki w przyszłości na takie, które będą odpowiadać Ci najlepiej.

Ostatnim elementem, który musisz wziąć pod uwagę dobierając lampy do sypialni jest barwa światła. Rozróżniamy głównie trzy – ciepłą, zimną i neutralną. Jako, że sypialnia jest miejscem odpoczynku, relaksu i snu, dominować tam powinno światło delikatne czyli ciepłe. Zbyt zimne, a nawet neutralne oświetlenie będzie bardziej pobudzać, aniżeli wyciszać domowników. Jeśli jednak nie lubisz zbyt ciemnych pomieszczeń, postaw ostatecznie na barwę neutralną lub „mieszaną”. Lampy przy szafkach nocnych niech będą ciepłe, a oświetlenie górne zimne. Barwa ma istotne znaczenie przy aranżacji pomieszczeń, a przede wszystkim wpływ na nasze samopoczucie. Kupując lampy z miejscem na żarówki, zawsze możesz trochę poeksperymentować.

Kupując oświetlenie do sypialni pamiętaj, że robi się to bardzo rzadko. To elementy, których nie wymienia się na każde święta, dlatego niekiedy warto zaplanować na nie większy budżet i cieszyć się zarówno jakością jak i ciekawym designem lamp sypialnianych.