Art deco

Art deco

 

Dwudziestolecie międzywojenne to niespokojny czas, który przyniósł sztuce dekoratorskiej prawdziwe przeciwieństwo pod kątem nastroju. Luksusowe, wyważone i spokojne art déco to symbol tego, czego potrzebował świat po burzy I Wojny Światowej.

Art déco kojarzy się z wysoką jakością materiałów, luksusowymi rozwiązaniami i symetrycznymi dekoracjami. Lampy art déco przybierają więc piękne, ale bez wątpienia nietuzinkowe kształty. Luksusowe materiały i  wysokiej jakości sprzęty sąsiadują z symetrią i harmonią.  Lampy w stylu art déco to prawdziwe dzieła sztuki, a w naszym sklepie posiadamy ich wiele.

Żyrandole, lampy wiszące i sufitowe, kinkiety i lampy stołowe i posiadamy wszystko to, czego możesz wymagać od lampy art déco.

Wyświetlanie 1–45 z 132 wyników

Wyświetlanie 1–45 z 132 wyników

Co charakteryzuje styl art déco?

Art déco to styl, który wymaga dokładności i solidności. Nie da się z marszu urządzić mieszkania w aranżacji art déco. Należy przemyśleć każdy detal, znaleźć wysokiej jakości meble i dodatki, a następnie zamknąć to wszystko w czterech ścianach domu w taki sposób, by tworzyło zgraną i luksusową całość.

Miękkie, wysokiej jakości tkaniny, olśniewające dodatki i funkcjonalne rozwiązania sąsiadują w art déco z geometrycznymi motywami. Kule, kwadraty, symetryczne ornamenty i romby zdobią nie tylko podłogi czy tapicerki mebli. Geometryczne kształty przybierają także lampy art déco, przez co nie da się przejść obok nich obojętnie. To prawdziwe, świetliste dzieła sztuki, które wnoszą do wnętrza harmonię i luksus.

Kolorystyka art déco jest umiarkowana. Dominują beże i brązy, które przełamywane są pastelowymi odcieniami błękitów czy różu. Art déco niezwykle ceni także złote lub srebrne akcenty, których nie może zabraknąć w aranżacjach. Wszystkie elementy wystroju powinny poza tym cechować się najwyższą jakością. W art déco nie ma miejsca na wyszczerbiony blat stołu czy koślawe krzesło. Każdy detal musi być dopracowany i wymuskany do granic możliwości. Mimo to we wnętrzu art déco nie czuć chłodnego powiewu luksusu, jest to bowiem bogactwo wyważone, ciepłe i bliskie sercu.