Podczas wyposażania mieszkania warto pamiętać, że oświetlenie stanowi nie tylko piękne i efektowne dopełnienie wnętrz lecz ma za zadanie także zapewniać bezpieczeństwo i być praktyczne. Dobierając lampy na korytarz i schody zdecydowanie należy mieć na uwadze właśnie te dwa aspekty. Nikt nie chce, by jego dziecko lub goście idąc po ciemku wyrządzili sobie krzywdę.
Przychodzimy więc z pomocą i prezentujemy Wam podpowiedzi, którymi warto kierować się podczas wyboru oświetlenia do tych części mieszkania, by było jednocześnie funkcjonalne i stylowe.

 

Kolor

Materiał

Producent

Wyświetlanie jednego wyniku

  • mała lampka na baterie

    Lampka nocna Sensor Nightlight – z czujnikiem, na USB

    59,00 

Wyświetlanie jednego wyniku

Jak oświetlić korytarz w domu?

Szukając lamp do korytarza należy pamiętać, że jest to miejsce, które nie służy do relaksu w półmroku, a do przemieszczania się między pokojami. To właśnie po korytarzu chodzi najwięcej osób, które nie zawsze wiedzą gdzie dokładnie iść. Dlatego też najlepiej, jeśli jest tam jasno, wtedy zarówno my, jak i nasi goście nie pomylimy pomieszczeń, nie zagubimy się w budynku oraz nie potkniemy się o meble lub inne znajdujące się tam przedmioty.
Ciekawą opcją dla fanów technologii i oszczędzania energii jest montaż lamp z wbudowanymi czujnikami ruchu. Pozwala to na automatyczne włączanie światła jedynie gdy ktoś znajduje się na korytarzu. Jest to także wersja ekonomiczna i ekologiczna, ponieważ niwelujemy wtedy niepotrzebne zużycie energii.

Jakie lampy powięskzą korytarz?

Większość mieszkań posiada wąskie korytarze, które można bardzo łatwo optycznie powiększyć ale i pomniejszyć przy nieodpowiednim doborze oświetlenia. Należy unikać w nich wiszących lamp, które dodatkowo zmniejszą przestrzeń oraz mogą być utrapieniem dla wysokich osób. Co w takim razie sprawdzi się najlepiej? Wszelkiego rodzaju kinkiety, lampy sufitowe i plafony. Nie zabierają dużo przestrzeni i skutecznie spełniają wyżej wymienione funkcje.

Oświetlenie LED na schody – jakie?

Jeśli chodzi o oświetlanie schodów, to najlepszym rozwiązaniem jest wmontowanie małych lampek LED, które doskonale oświetlą drogę i pozwolą swobodnie zlokalizować stopnie.

Jeśli chodzi o styl lamp na schody i korytarz, to przede wszystkim muszą być dopasowane do pozostałej reszty, by nie wyglądały nieco kosmicznie. Stąd też przygotowaliśmy mnóstwo propozycji, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

To już wszystko co dla Was przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że choć trochę pomogliśmy Wam w poszukiwaniach idealnego oświetlenia do wnętrza.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem, który doskonale sprawdzi się zarówno do oświetlenia schodów jak i klatek schodowych oraz korytarzy. Zależy nam na zadowoleniu klientów, stąd znajdziecie u nas produkty w różnych przedziałach cenowych oraz pasujące do wielu wnętrz i różnych stylów. Wszystkie jednak łączy jedna cecha – dobra jakość.