Kinkiety skandynawskie

Kinkiety skandynawskie

 

Wnętrza w stylu skandynawskim są jasne i ciepłe, a aranżacja wprowadza do pomieszczeń naturalne akcenty. Z tego powodu we wnętrzach scandi nie powinno zabraknąć kinkietów skandynawskich, które z jednej strony wprowadzą więcej ciepła, z drugiej zaś, dzięki naturalnym materiałom, podkreślą klimat aranżacji. Drewniane akcenty lub jasne barwy w kolorach ziemi sprawiają, że w domu urządzonym w skandynawskim stylu każdy czuje się dobrze i komfortowo. Jednak poza walorami estetycznymi kinkietów, warto zwrócić uwagę na ich dużą funkcjonalność. Bo choć niekiedy styl skandynawski może wydawać się lekki i przytulny, to nie brak w nim nowoczesnych, uniwersalnych rozwiązań, które ułatwiają życie domownikom.

W Lumigo.pl posiadamy kinkiety skandynawskie z możliwością regulacji kąta padania światła, pojedyncze i podwójne, a nawet podłużne, które z powodzeniem sprawdzą się w każdym domu. Jasna, pastelowa kolorystyka doskonale wpisuje się w trendy scandi, ale nie tylko. Nasze skandynawskie kinkiety możesz wykorzystać również w innych aranżacjach.

Wyświetlanie 1–45 z 81 wyników

Wyświetlanie 1–45 z 81 wyników

Jaki kinkiet do wnętrza skandynawskiego wybrać?

Dom w skandynawskim stylu charakteryzuje się przede wszystkim dużą ilością światła we wnętrzu, dlatego niezwykle istotne jest, by znalazła się w nim odpowiednia ilość lamp. Duże okna załatwią naturalne światło w ciągu dnia, ale już po zmroku warto „zalać” przestrzeń sztucznym oświetleniem, które będzie jednak przyjemne dla oka. Warto zadbać by kinkiety emitowały światło zbliżone do dziennego, dzięki czemu niezależnie od pory dnia efekt będzie podobny. Wyjątek stanowi sypialnia, w której światło ma sprzyjać regeneracji, relaksowi i wypoczynkowi.

Kinkiety w stylu skandynawskim posiadają często naturalne akcenty – na przykład drewnianą podstawę czy klosz. Ale nierzadko zdarza się również, że kinkiety skandynawskie to nowoczesne urządzenia w minimalistycznym stylu, które świetnie wpisują się w klimat scandi. Ważne, by dobrać barwy lampy do całej aranżacji. Postaw na jasne pastele i kolory ziemi, by podkreślić styl wnętrza. Warto pamiętać, że wnętrza w skandynawskim stylu są niezwykle schludne, zadbaj więc, by kinkiet skandynawski pasował do pozostałych lamp w danym pomieszczeniu.