Lampy stołowe loftowe

Lampy stołowe loftowe

Stołowe lampy loftowe to rozwiązanie, które z pewnością nie wszystkim przypadnie do gustu. Styl industrialny jest nowoczesny i minimalistyczny, dlatego z pewnością miłośnicy ciepłych, przytulnych wnętrz powinni szukać gdzie indziej. Dla kogo są więc stołowe lampy loftowe? Dla osób, które cenią sobie indywidualność, przestrzeń i wolność. Dla zwolenników funkcjonalnych rozwiązań połączonych z prostym, często surowym designem.

Lampy industrialne są często celowo postarzane, by pasowały do przestronnych, loftowych przestrzeni. Mają one z pozoru przypominać element instalacji we wnętrzu, dzięki czemu pasują do wnętrz stylizowanych na fabryczne. Wynika to z historii stylu industrialnego, która sięga lat 50. w USA, kiedy to młodzi artyści aranżowali puste, przemysłowe pomieszczenia na swoje pracownie i mieszkania.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 31

Wyświetlanie wszystkich wyników: 31

Stołowe lampy loftowe cechuje prostota i minimalizm, dlatego sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach, industrialnych wnętrzach i stylowych gabinetach.

Lampy stołowe to urządzenia, które pełnią najczęściej role dekoracyjną lub funkcjonalną we wnętrzu. W gabinecie czy biurku nastolatka, mają ułatwiać naukę, czytanie i pracę przy komputerze, natomiast na kominku czy stoliku dekorować pomieszczenie. W przypadku lamp stołowych loftowych, najważniejsza jest funkcjonalność. O ile modele takie jak lampa stołowa Jaxon, bez wątpienia spełnią się również jako ciekawa dekoracja, to jednak cechuje je minimalizm i prostota. Z tego powodu lampy loftowe najczęściej wykorzystuje się w nowoczesnych i industrialnych aranżacjach.

Srebrne, złote i miedziane kolory w połączeniu z surową czernią, szarością czy szklanymi wykończeniami doskonale wpasowują się w niemal każdą aranżację, ale warto zwrócić również uwagę na minimalistyczny, niekiedy wręcz surowy design lampy stołowej. Takie połączenie sprawia, że lampy najlepiej pasują do przestronnych, nowoczesnych wnętrz.