Lampki nocne

Lampki nocne

Lampki nocne już dawno przestały jedynie oświetlać mroki alkowy. Są także świetnym elementem wystroju wnętrza, które nadają wyjątkowego charakteru pomieszczeniom. Lampki nocne mogą pełnić funkcję oświetlenia dekoracyjnego jak i funkcjonalnego. Wbrew nazwie znajdują zastosowanie w salonie, na stole w jadalni, ale przede wszystkim oczywiście w sypialni, gdzie lampki nocne są najczęściej w użyciu.

W zależności od potrzeb, lampkę nocną można umieścić na szafce przy łóżku, a w sytuacji, gdy nie ma takiej możliwości, polecamy wybrać model z długim ramieniem jak lampa Saxon, która nawet oddalona od łóżka, doskonale spełni swoje zadanie.

Lampki nocne potrafią zaskoczyć formą: od bardzo tradycyjnej, poprzez klasyczną, aż po nowoczesną, ale także funkcjonalnością. W naszym sklepie znajdziesz innowacyjne lampi nocne, które zaskakują dzięki zastosowanym w nich nowinkom technologicznym jak np. sterowanie za pomocą aplikacji w smartfonie.

Wyświetlanie 1–45 z 85 wyników

Wyświetlanie 1–45 z 85 wyników

Noce przy małych dzieciach bywają niespokojne. Wizyta w pokoju dziecięcym bez zapalania światła bywa niemożliwa, a zbyt mocne oświetlenie może obudzić malucha. W takiej właśnie sytuacji sprawdza się lampka nocna do pokoju dziecka, która daje delikatne, przytłumione światło. To także doskonały sposób na nocne pobudki dzieci. Dla łagodzenia skutku przebudzenia doskonale sprawdzają się lampki nocne do gniazdka, (na przykład lampka nocna Plug-in Light Sensor Nightlight), które dzięki czujnikowi zmierzchu włączają się automatycznie nawet wtedy, kiedy o nich zapomnisz. Dają przyjazne, przytłumione światło, które koi, relaksuje i wycisza emocje. To pozwala na samoistne uspokojenie się nagle przebudzonego malucha i łagodzi jego nocne lęki, a niejednokrotnie wręcz ponownie go usypia.

Dla nieco starszych dzieci warto zadbać o lampki nocne, które nie będą zbytnio nadwyrężać wzroku, a przy których mogłyby na przykład poczytać do snu. Doskonałym rozwiązaniem są lampki nocne z wbudowanym ściemniaczem, które można dostosować do obecnie wykonywanego zadania.