Lampka z ładowarka indukcyjna

Oświetlenie i ładowarka w jednym – lampka biurkowa z ładowarką indukcyjną


W Lumigo.pl uwielbiamy nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają nam codzienne życie. Z pewnością nie należymy do grupy osób, które na nowe możliwości reagują „po co mi to”. Każda nowinka niezwykle nas interesuje, uwielbiamy testować ciekawe rozwiązania i cieszymy się na każdą smart nowość w naszej ofercie.

Jedną z takich technologicznych nowinek jest piękna, elegancka, a zarazem bardzo funkcjonalna lampa stołowa Staria Pro od marki Yeelight. Jest to marka będąca częścią ekosystemu Xiaomi, który zapewne znany jest szerszej grupie osób. Współpraca z takimi firmami, jak Amazon, Microsoft, Google i Samsung sprawia, że inteligentne oświetlenie Yeelight jest na najwyższym poziomie!

Chyba nikogo już więc nie dziwi fakt, że tak cieszymy się z uwagi na to, że mieliśmy okazję przetestować lampę Staria, a także kilka innych produktów tej marki, ale o tym może innym razem.

Nowoczesne funkcje zamknięte w eleganckiej lampie

Pierwsze wrażenie? Prostota i elegancja. Zazwyczaj nowoczesne lampy smart mają dosyć specyficzną stylistykę. Nieco surową, techniczną, czasami zbyt „wymyślną” jednak nie tym razem. Staria to bardzo stylowa lampa, którą spokojnie można ustawić nie tylko w gabinecie, ale też w eleganckim salonie czy pokoju gościnnym. Ponadczasowa biel i smukła podstawa sprawiają, że lampa prezentuje się bardzo subtelnie. Regulowany klosz także nie jest masywny. Panel dotykowy w podstawie nie jest widoczny, a czysta forma pozostaje niczym niezakłócona.

Oświetlenie na każdą okazję – regulacja mocy i koloru światła

Staria Pro to lampa, która sprawdzi się w każdej sytuacji. Wszystko za sprawą łatwej regulacji natężenia oraz koloru światła. Podczas pracy, kiedy chcesz doświetlić monitor, możesz wybrać mocne, chłodne światło, podczas wieczornego relaksu możesz zmniejszyć natężenie światła i zmienić jego kolor na cieplejszy. Wszystko możesz ustawić wygodnie za pomocą panelu umieszczonego w podstawie lampy lub… za pomocą aplikacji. Tam znajdziesz mnóstwo funkcji, od płynnej regulacji światła, po wybór gotowych już scen świetlnych. Prawda, że proste?

Sterowanie głosem

Nie masz ochoty na klikanie? Nie ma problemu. Lampą możesz sterować też za pomocą głosu. Wystarczy, że powiesz, by światło się wyłączyło. Uwielbiamy tę funkcję! Nie ważne, w którym miejscu stoi lampka, koniec z wstawaniem, by zgasić światło.  

Lampa odpowiednia do inteligentnego domu

Lampa Staria Pro to bardzo nowoczesny gadżet. Jednak może to być tylko mała część domowego systemu, który już posiadasz. Tutaj też nie będzie żadnego problemu. Jest to produkt kompatybilny z takimi systemami, jak Apple HomeKit, Google Home, Samsung SmartThings oraz Amazon Alexa.  Nie ma znaczenia, który system obsługuje Twój dom, ta lampa dostosuje się do każdego z nich.

Lampa naładuje telefon

Oświetlenie to jednak nie jedyna funkcja tej lampy. W podstawie umieszczona została ładowarka, która umożliwia szybkie i bezprzewodowe ładowanie urządzeń, takich jak telefon czy słuchawki, np. AirPods. Wbudowana ładowarka ma moc 10W, więc urządzenia ładują się szybko. Dodatkowo w podstawie lampy umieszczona została niewielka blaszka, która dodatkowo poprawia wydajność i bezpieczeństwo ładowania.

Jak widzicie, o zaletach tej lampy stołowej można pisać bez końca. To model, który bardzo przypadł nam do gustu. Zarówno ze względu na swój design, ale też wysoką funkcjonalność. Jednak, jak na prawdziwych testerów przystało, musimy też wskazać wady tej lampy, co nie jest takie łatwe. Jedyną, jaką znaleźliśmy jest to, że lampa nie jest bezprzewodowa. Aby działała, musi mieć stały dostęp do prądu. Jeśli w przyszłości, nowsze modele pozwolą na całkowitą mobilność Starii, będzie to lampa idealna.

Lampa z ładowarką do gabinetu

Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele modeli lamp z możliwością ładowania telefonu. Zdecydowanie nie zależy nam na tym, by bez zastanowienia decydować się na opisany wyżej model. Jak zawsze podkreślamy to, że zakup lampy trzeba dobrze przemyśleć, by wybrać model, który będzie sprawdzał się przez lata. Właśnie dlatego mamy dla Was jeszcze jedną propozycję lampy z ładowarką indukcyjną.

Lampa Numis to nieco inna stylistyka, może bardziej biurkowa i gabinetowa. Nie jest to lampa, którą ustawilibyśmy w salonie. Niemniej jednak jest równie funkcjonalna, a jeśli ktoś szuka lampy właśnie do biura, sprawdzi się doskonale.
Tutaj długie ramię i szeroki klosz pozwoli na dobre doświetlenie klawiatury czy ważnych dokumentów. Lampa posiada też funkcję sterowania kolorem i natężeniem światła – służy do tego dotykowy panel umieszczony w podstawie.

Ta lampa również umożliwia indukcyjne ładowanie urządzeń. Dlaczego tak lubimy tę funkcję? W dzisiejszych czasach telefon to bardzo ważny element pracy wielu z nas. Ważne jest, by stale być w kontakcie z kontrahentami, klientami czy współpracownikami. Trudno jednak pamiętać o tym, by za każdym razem, kiedy podchodzi się do biurka, pamiętać o podłączeniu telefonu do tradycyjnej ładowarki. Tutaj wystarczy, że telefon leży na lampce. Nawet odłożony na kilka minut będzie się ładował.

Lampa z portem USB

Należy pamiętać jednak, że ładowanie indukcyjne to funkcja dostępna w nowszych telefonach. Zanim kupisz lampę z taką ładowarką, sprawdź czy Twój telefon będzie miał możliwość korzystania z takiej opcji. Jeśli okaże się, że możesz ładować go tylko przez kabel, zwróć uwagę na lampy biurkowe z wbudowanym portem USB. Co prawda kabel będzie potrzebny, ale za to zaoszczędzisz jeden kontakt przy biurku. To też rozwiązanie warte przemyślenia. My z czystym sumieniem możemy polecić Ci dwie lampy z wbudowanymi portami USB. Jest to lampa biurkowa Stay od marki Nordlux oraz lampa biurkowa Ball marki Frandesn. Zerknij na nie, jeśli szukasz oświetlenia wysokiej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *