lampy na schody z czujnikami ruchu

Proste oświetlenie klatki schodowej plafonami LED z czujnikiem ruchu


Schody, coraz częściej otwarte na inne pomieszczenia w domu, mają być praktyczne, funkcjonalne, ale też eleganckie. Mają stanowić spójną część aranżacji, nie ma co do tego żadnych wątpliwości, ale przede wszystkimi mają być bezpieczne! Właśnie dlatego postanowiliśmy przygotować tekst o funkcjonalnych lampach na schody, które zapewni bezpieczeństwo Tobie i Twoim domownikom. Mowa o plafonach z czujnikami ruchu, doskonałych na schody.

Owszem, takie oświetlenie nie zawsze jest super designerskie i efektowne. Zazwyczaj są to proste formy w uniwersalnej bieli, jednak nie o to tutaj chodzi. Tego typu lampy mają zapewnić Ci dobre oświetlenie w miejscu, które bywa niebezpieczne, szczególnie dla młodszych domowników.

Montaż plafonu na schodach nie oznacza, że musi to być jedyna lampa w tej przestrzeni. Takie oświetlenie spokojnie możesz uzupełnić o bardziej dekoracyjne lampy. Jeśli szukasz eleganckiego oświetlenia schodów w sposób tradycyjny, polecamy Ci również te kinkiety na klatkę schodową, w którym znajdziesz sporo ciekawych propozycji.

Najważniejsze jest to, by znaleźć złoty środek w oświetleniu klatki schodowej. Zapewniamy, że połączenie bezpieczeństwa ze stylowym wyglądem naprawdę może się udać. Wystarczy dobrze przemyśleć całą instalację i dobrze zaplanować rozmieszczenie lamp oraz ich uruchamianie, w zależności od potrzeb.

Czy jeden plafon Led oświetli całe schody?

Zależy to przede wszystkim od kształtu schodów. Jeśli posiadasz schody jednobiegowe, jeden plafon umieszczony na suficie spokojnie poradzi sobie z ich doświetleniem. Oczywiście trzeba wziąć tu też pod uwagę długość schodów, a także promień rozproszenia światła, ale w przypadku domowych schodów, które nie są zazwyczaj zbyt długie, jedna lampa dobrze się sprawdza. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku schodów dwubiegowych lub trzybiegowych. Wówczas trudno byłoby oświetlić całą przestrzeń jedną lampą. Dobrą zasadą jest zamontowanie jednej lampy nad każdym biegiem schodów. Da to gwarancje pełnego i równomiernego oświetlenia.

Tutaj warto też zastanowić się nad lampami z czujnikami ruchu, masz bowiem dwie możliwości. Pierwsza to zamontowanie na schodach ledowej lampy z czujnikiem ruchu , który będzie uruchamiał poszczególne oprawy. Druga to zamontowanie czujnika tylko na lampach brzegowych (na dole i na górze schodów), pozostałe lampy powinny być z nimi połączone i uruchamiać się automatycznie. To rozwiązanie wymaga jednak odpowiednio dopasowanej instalacji.

Plafony Led na schody za 100zł, 200zł, 300 zł i więcej

Zdajemy sobie sprawę z tego, że urządzaj dom, każdy posiada inny budżet, ale też inne potrzeby. Jednym wystarczy prosty plafon z klasycznym czujnikiem ruchu. Komuś innemu może zależeć na delikatnym, nocnym świetle bazowym, jeszcze innym na tym, by czujnik działał bezgłośnie. Wszystkie te opcje można znaleźć w naszym zestawieniu plafonów na klatkę schodową, które ułożyliśmy cenowo. Od najtańszych po te najdroższe i najnowocześniejsze, z dodatkowymi funkcjami. Warto przejrzeć wszystkie propozycje, by na spokojnie zdecydować, która lampa będzie najlepsza na Twoją klatkę schodową.

Okrągła lampa Led z czujnikiem ruchu i zmierzchu

Na początek propozycja prostej lampki z podstawową funkcją świecenia oraz praktycznym czujnikiem ruchu i zmierzchu. Lampę można zamontować zarówno na ścianie, jak i na suficie, w zależności od tego, jak lepiej sprawdzi się na Twoich schodach. Montaż jest prosty , a czujnik czuły. Ruch wykrywa w zakresie od  4 do 7 metrów, więc na oświetlenie klatki schodowej spokojnie wystarczy.

Warto jednak wspomnieć o tym, że lampa posiada oprawę w kolorze antracytu, co nie każdemu może przypaść do gustu. Na białym suficie lampa będzie się mocno odznaczała, ale nie musi to stanowić jej wady. Można przekuć to w zaletę. Montując na ścianach klatki schodowej kilka ciemnych ramek na zdjęcia lub innych dekoracji w ciemnoszarej tonacji, można stworzyć spójną i elegancką aranżację.

Lampy sufitowe LED na klatkę schodową za 200 zł

Kolejne propozycje to lampy sufitowe za ok. 200 zł. Wybraliśmy trzy plafony w prostej stylistyce, tym razem w jasnym wykończeniu, które będzie pasowało do każdej aranżacji.

Pierwsza lampa to model Leonis marki Paulmann. Lampa o średnicy 28cm posiada czujnik ruchu, który uruchamia ją automatycznie. Lampa posiada stopień szczelności IP44, więc sprawdzi się nie tylko na klatce schodowej, ale też w łazience czy przedpokoju. Spokojnie można kupić kilka lamp, by wyposażyć w nie wszystkie domowe ciągi komunikacyjne.
Lampa jest prosta i przy tym elegancka, a czujnik został estetycznie ukryty pod oprawą.

Jej dodatkową zaletą jest możliwość ustawienia czasu świecenia od 3 sekund do 4 minut po wykryciu ruchu.

Z uwagi na to, że proponowane przez nas lampy posiadają zintegrowane źródło światła, którego nie da się wymienić, koniecznie zwróć uwagę na kolor i moc światła. Wybierz taką lampę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. W tym przypadku plafon daje przyjemne, ciepłe światło  (2700K) o mocy 780lm.

Kolejną propozycją do 300 zł jest plafon RS 16 marki Steinel. Czym wyróżnia się ta lampa? Steinel to niemiecka firma specjalizująca się w nowoczesnym oświetleniu. Ich lampy są nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale też bardzo trwałe. Jest to oświetlenia na lata.

Model RS16 doskonale sprawdzi się na klatce schodowej z kilku powodów. Po pierwsze z uwagi na szeroki zakres wykrywania ruchu (360 stopni), a także z uwagi na możliwość łączenia kilku lamp w sieć oświetleniową. To funkcja przydatna na schodach dwubiegowych.

Dodatkowo lampa posiada nie tylko czujnik ruchu, ale też i zmierzchu. Dzięki temu światło nie będzie włączało się w ciągu dnia, jeśli Twoje schody mają dostęp do światła dziennego.

Jak na lampę w tak przystępnej cenie, jest to naprawdę bardzo dobry wybór. W tym przypadku lampa świeci neutralnym światłem (4000) o mocy 940lm.

Mocna lampa na klatkę schodową z funkcją światła nocnego

Kolejna propozycja, tym razem za nieco ponad 300zł, to także plafon z serii RS od Steinel. Tym razem jest to lampa RS PRO LED P2 WW. Czym różni się od swojej poprzedniczki? Jest to kilka istotnych szczegółów. Po pierwsze stopień szczelności. Tym razem jest to IP54, więc lampa sprawdzi się nie tylko w schodach domowych, ale także na schodach zewnętrznych.

Po drugie moc i kolor światła. Tym razem jest to światło o kolorze 3000K i mocy aż 1730lm. Taka lampa na pewno dokładnie doświetli dużą klatkę schodową i przestrzeń wokół niej. W tym przypadku także lampy możesz łączyć w grupy ( do 10 sztuk).

Na koniec jeszcze warto wspomnieć o funkcji światła bazowego, zwanego inaczej światłem nocnym. Lampa wyposażona jest w czujnik ruchu oraz zmierzchu, które uruchamiają lampę, kiedy jest taka potrzeba, dodatkowo lampa daje możliwość delikatnego podświetlania schodów przez całą noc. Światło bazowe można ustawić na 10 lub 30 minut lub na całą noc. To rozwiązanie sprawdza się w domach, w których mieszkańcy lubią czasami wstawać nocą po szklankę wody. Lampa przez całą noc będzie dawała łagodne podświetlenie schodów, a po wykryciu ruchu uruchomi się pełną mocą.

O delikatnym oświetleniu nocnym schodów pisaliśmy już przy okazji oświetlenie schodów lampkami ledowymi na baterię z czujnikiem ruchu. To szybkie i wygodne rozwiązanie, do którego nie jest potrzebna instalacja.

Plafon na klatkę schodową z nowoczesnym czujnikiem ruchu

Na koniec proponujemy plafon niezwykle nowoczesny, funkcjonalny, a przy tym stylowy. Model DL Vario Quattro to pierwsza na świecie lampa, której soczewki czujników wbudowane zostały w oprawę ze strukturą plastra miodu. Lampa posiada aż cztery czujniki na podczerwień, które charakteryzują się wysoką precyzją wykrywania w zakresie od 2 do 8 metrów. Co ciekawe zakres ten można mechanicznie wyregulować, tak by lampa obejmowała tylko dokładnie wybrany zakres.

W tym przypadku lampa także oferuje opcję światła bazowego przez kilka minut lub przez całą noc. Co ważne na otwartych klatkach schodowych, lampa i czujniki działają bezgłośnie, więc jej działanie nie będzie zakłócało relaksu w salonie.  

Mamy nadzieję, że nasze propozycje okazały się pomocne i różnorodne, bo właśnie na tym nam zależało, aby każdy mógł znaleźć idealny plafon na klatkę schodową dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *