zewnętrzny kinkiet z aplikacją

Kamera zewnętrzna z lampą, czujnikiem ruchu i funkcją nagrywania


Dzisiejszy tekst będzie gratką dla miłośników technologicznych nowinek i zwolenników wielofunkcyjnych rozwiązań. Jest to też tekst dla nas nietypowy, ponieważ chcemy przybliżyć Wam działanie dwóch produktów dostępnych w naszej ofercie. Mowa tu o nowoczesnych kinkietach zewnętrznych, które pełnią nie tylko funkcję oświetlenia, ale też domofonu i monitoringu. Brzmi ciekawie, prawda? Opisaliśmy dla Was funkcje lamp CamLight oraz CAM1, które zaskakują swoją funkcjonalnością. Zapraszamy do lektury.

Kamera przed domem – wygoda i bezpieczeństwo

Czy zastanawiasz się czasami, jak często ktoś wchodzi na Twoją posesję, kiedy w domu nikogo nie ma? Kurier, listonosz, sąsiadka… a może ktoś jeszcze? Dzisiaj, kiedy większość czasu spędzamy poza domem, trudno mieć nad tym kontrolę. W takim razie, co powiesz na lampę, która uruchomi się po wykryciu ruchu, a tym samym rozpocznie nagrywanie? Tak. Wystarczy, że ktoś zbliży się do lampy, by tak uruchomiła nagrywanie, co więcej. Nagranie zostanie przesłane na Twój telefon, więc na bieżąco możesz śledzić to, co dzieje się przed Twoim domem. Po wykryciu ruchu otrzymasz powiadomienie push, by móc reagować na bieżąco. Lampy posiadają też karty pamięci, które zapisują nagrania. A to jeszcze nie wszystko.

Domofon nowej generacji

Jesteś na drugim końcu domu i słyszysz dzwonek do drzwi? Może to tylko kurier, a może jednak to coś ważnego? Teraz możesz to sprawdzić w mgnieniu oka. Wystarczy, że zerkniesz w podgląd w swoim telefonie, by zobaczyć, kto stoi za drzwiami. Jeśli to coś ważnego, spokojnie możesz otworzyć drzwi. Jeśli to kolejny akwizytor, możesz mu grzecznie podziękować nie ruszając się z miejsca. Co więcej, usłyszysz też jego odpowiedź. Proste i wygodne rozwiązanie.

Funkcjonalne oświetlenie przez całą noc

Oczywiście, poza dodatkowymi funkcjami, lampy z serii CamLight zapewniają też wysokiej jakości oświetlenie. Wbudowane panele Led są bardzo efektywne, wydajne, trwałe i przede wszystkim energooszczędne. Dodatkowo lampy wyposażone są w wysokiej jakości czujniki ruchu i zmierzchu oraz funkcję światła bazowego. Na czym to polega? Po wykryciu zmierzchu, lampa uruchamia się delikatnym światłem ( do 40% mocy). Jeśli noc przebiegnie spokojnie, lampa wyłączy się o świcie. Jednak jeśli w nocy czujnik wykryje ruch, lampa rozświetli się pełną mocą, co zapewnia bezpieczeństwo na wysokim poziomie. Nie tylko z uwagi na domowników wracających do domu, ale także z uwagi na nieproszonych gości, których z pewnością zaskoczy takie oświetlenie. Jeśli zależy Ci na pełnym bezpieczeństwie wokół domu, warto pomyśleć o oświetleniu posesji całościowo. W grę wchodzi tu zarówno doświetlenie ogrodu, podjazdu, jak i ogrodzenia. Przeczytaj oświetlenie wjazdu i bramy do garażu, a także oświetlenie ogrodzenia. Warto na spokojnie podejść do tematu oświetlenia, poznać wszystkie dostępne opcje, ich wady i zalety, a dopiero później zdecydować się na zakup tych najlepszych lamp.

Wysoka jakość wykonania i komponentów

Dlaczego warto zainwestować w lampy marki Steinel? Przede wszystkim z uwagi na ich wysoką jakość. Steinel to niemiecki producent oświetlenia, który stale rozwija się i pracuje nad ulepszaniem swoich produktów. Jest to marka, której zależy na jakości, co udowadnia, od lat będąc w czołówce producentów inteligentnego oświetlenia zewnętrznego.

Lampy CamLight oraz CAM1 wyprodukowane są z trwałych materiałów odpornych na warunki atmosferyczne (IP44), a także na uderzenia(IK03). Żywotność diod led wykorzystanych w lampach to aż 50 000godzin. Lampy odporne są także na wysokie i niskie temperatury. To oświetlenie, które trudno będzie zniszczyć.

Obsługa lampy za pomocą aplikacji

Czym byłaby nowoczesna, inteligentna lampa bez możliwości sterowania telefonem. Oczywiście, lampy z serii Cam taką opcję posiadają. Aplikacja Steinel daje też wiele dodatkowych funkcji, jak chociażby sterowanie kilkoma lampami z poziomu kilku urządzeń mobilnych.

Z poziomu aplikacji możesz ustawić czułość czujników, jasność światła, czas świecenia, zasięg czujnika, poziom światła bazowego oraz wiele innych funkcji.

Aplikacja pozwala też na zarządzanie nagraniami. Można tu ustalić czy po przepełnieniu karty pamięci nagrania mają się nadpisywać czy dalsze nagrywanie ma być wstrzymane. Można też skopiować nagrania z oprawy na pamięć telefonu lub sformatować kartę pamięci – także z poziomu aplikacji.

Lampa z kamerą – czy to się opłaca

Jesteśmy przekonani, że nie ma osoby, której nie spodobały się funkcję lamp z wbudowanymi kamerami. Pozostaje jednak pytanie, czy tego typu urządzenie jest opłacalne? Czy warto zapłacić ponad 1000zł za lampę do zamontowania przed drzwiami wejściowymi?

Naszym zdaniem, jest to inwestycja, która się opłaca. Zastanów się, ile pieniędzy kosztowałoby zamontowanie osobnego oświetlenia zewnętrznego, wideo domofonu oraz monitoringu – i to w dobrej jakości? Czy po podliczeniu wszystkich kosztów nie okaże się, że lampa z tymi wszystkimi funkcjami jest najtańszą opcją? A przy tym też najwygodniejszą. Możesz zamontować ją samodzielnie, jak klasyczny kinkiet. Nie potrzebujesz firm montażowych, specjalnych konfiguracji. Wszystko zrobisz szybko i sprawnie za pomocą aplikacji.

Według nas to rozwiązanie, które się opłaca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *