Lampy nad barek

Lampy nad barek

 

Choć jeszcze kilka dekad temu barek był określeniem szafki, w której trzymano wszelkiego rodzaju trunki, to dziś o wiele częściej w ten sposób nazywa się przestrzeń oddzielającą kuchnię lub aneks kuchenny od salonu i jadalni. To miejsce, przy którym można usiąść, porozmawiać, zjeść posiłek i czegoś się napić. W nowoczesnych aranżacjach za barek służy często wyspa kuchenna lub wydzielona część blatu, ale równie dobrze może być to stół. Ponieważ w zdecydowanej większości każda z tych powierzchni ma podłużny kształt, lampy nad barek powinny również charakteryzować się tą formą. Dlatego lampy nad barek to najczęściej podłużne urządzenia o kilku źródłach światła, które doskonale oświetlają całą powierzchnię barku.

Wyświetlanie 1–45 z 231 wyników

Wyświetlanie 1–45 z 231 wyników

Lampy nad barek – potrójne czy pojedyncze?

Oświetlenie barku pełni bardzo kilka ważnych ról w domu. Po pierwsze oddziela od siebie dwie różne strefy, ma stanowić coś w rodzaju świetlnej ściany, wyznaczającej granicę pomiędzy kuchnią a pozostałą częścią pomieszczenia. Po drugie oświetla barek, światło z lampy powinno więc pięknie obejmować całą przestrzeń, niezależnie od kształtu barku. Po trzecie dekoracyjną – barek to reprezentacyjny punkt, przy którym zarówno domownicy jak i goście będą spędzać sporo czasu, dlatego ważne by całość aranżacji była ładna i harmonijna.

Bardzo często zdarza się, że barek oświetlany jest przez podłużną, najczęściej potrójną lampę, która prezentuje się świetnie i doskonale oświetla przestrzeń. Jeśli w naszym sklepie znajdziesz potrójną lub poczwórną lampę nad barek, której parametry odpowiadają potrzebom, nie zastanawiaj się zbyt długo, to oświetlenie, które schodzi jak świeże bułeczki. Jeżeli jednak szukasz czegoś innego lub barek nie ma regularnego kształtu, nic straconego. Posiadamy piękne, pojedyncze lampy kule wiszące nad barek, które można zawiesić jako jedno źródło światła, ale również połączyć w parę z drugą lampą. Ciekawą opcją jest również zawieszenie większej ilości lamp w równomiernych odstępach tak, by ładnie oświetlały powierzchnię barku, zastępując potrójne czy poczwórne lampy. To także świetny wybór nad kwadratową wyspę kuchenną, nad którą podłużne lampy nie zawsze prezentują się dobrze.