Wyświetlanie 1–45 z 61 wyników

Wyświetlanie 1–45 z 61 wyników

Firma Artemide, założona w 1960 roku przez Ernesto Gismondiego, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów oświetlenia na świecie. Z siedzibą w Pregnana Milanese, we Włoszech, operuje za pośrednictwem 24 oddziałów. Sieć dystrybucji obejmuje 55 autoryzowanych showroomów w głównych miastach na całym świecie, a produkty Artemide są dostępne w 98 krajach. Firma posiada pięć zakładów produkcyjnych we Włoszech, Francji, na Węgrzech i w Kanadzie, dwie fabryki szkła, a także ośrodek badawczo-rozwojowy wspierany laboratoriami prototypowania i nowatorskimi testami. Grupa Artemide zatrudnia obecnie ponad 640 pracowników, w tym 60 zatrudnionych w dziale badawczo-rozwojowym, co potwierdza kluczową rolę innowacji w sukcesie firmy. W Artemide badania technologiczne, współpraca z wybitnymi architektami oraz badania socjokulturowe były od samego początku źródłem innowacyjnych projektów zdolnych do rozświetlenia przyszłości z niezmniejszoną mocą.

Założona w 1960 roku przez Ernesto Gismondiego, firma Artemide jest obecnie bazowana w Pregnana Milanese we Włoszech i działa poprzez 24 oddziały na całym świecie. Jej sieć dystrybucji obejmuje 55 autoryzowanych salonów wystawowych w głównych miastach na całym świecie. Produkty Artemide dostępne są w 98 krajach. Grupa Artemide posiada pięć jednostek produkcyjnych we Włoszech, Francji, na Węgrzech i w Kanadzie, dwie fabryki szkła, a także ośrodek badawczo-rozwojowy wspierany laboratoriami prototypowania i nowatorskimi testami. Artemide zatrudnia obecnie ponad 640 pracowników, w tym 60 zaangażowanych w badania i rozwój, co potwierdza kluczową rolę innowacji w sukcesie grupy. W Artemide badania technologiczne, współpraca z wybitnymi architektami, a także badania socjokulturowe były od samego początku źródłem innowacyjnych projektów zdolnych do rozświetlenia przyszłości z niezmniejszoną mocą.

Lampy Artemide jako Symbole Designu

Lampy Artemide uważane są na całym świecie za ikony współczesnego designu i są eksponowane w większości muzeów sztuki nowoczesnej i kolekcjach designu. Firma ta zawsze współpracowała z najbardziej znanymi międzynarodowymi projektantami i aktywnie promuje warsztaty z uczelniami projektowymi w celu odkrycia najlepszych młodych talentów. W poszukiwaniu innowacji Artemide nawiązało współpracę w zakresie badań z wybitnymi włoskimi i międzynarodowymi uniwersytetami.

Filozofia Artemide: „The Human Light”

Artemide to firma znana ze swojej filozofii „The Human Light,” czyli „Światło Ludzkie.” Firma ta posiada wyjątkowe umiejętności w zakresie projektowania oświetlenia i innowacji, a jej produkty czerpią z badań i wysokiej jakości produkcji. Artemide zgłosiło wiele patentów na wynalazki z zakresu nowatorskich rozwiązań technologicznych, mechanicznych i optoelektrycznych (tylko w 2016 roku złożono 10 patentów). Artemide przyczyniło się do historii międzynarodowego designu, tworząc produkty takie jak Eclisse (1967, autorstwa Vico Magistretti), Tolomeo (1989, od Michele De Lucchi i Giancarlo Fassina), Pipe (2004, od Herzog & De Meuron) i kolekcję IN-EI (2014, Issey Miyake), które zdobyły wiele prestiżowych nagród, w tym Compasso D’oro.