Lampy stołowe Tiffany

Lampy stołowe Tiffany

Lampy stołowe Tiffany charakteryzują się pięknym, witrażowym kloszem.  Szklane elementy o rozmaitych kształtach i rozmiarach łączone są za pomocą taśmy miedzianej i cyny.  Abażury w oryginalnych kształtach parasoli ze szkła i metalowej siatki, stanowią ikonę okresu secesji z początku XX wieku, mimo to są doskonałym dodatkiem zarówno do współczesnych, jak i bardziej klasycznych aranżacji. To, na co z pewnością należy zwrócić uwagę, to spójność całej aranżacji. Bogate w detale lampy Tiffany są niezwykle wymagające, nie sprawdzą się we wnętrzu pełnym innych dodatków, bo wprowadzą do niego wrażenie nieporządku. Wykorzystaj lampy stołowe Tiffany w eleganckim gabinecie, stonowanym salonie lub pięknej sypialni.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 27

Wyświetlanie wszystkich wyników: 27

Nie tylko witrażowe lampy stołowe, ale także inne w tzw. stylistyce Tiffany, biorą swój początek od Louisa Tiffany’ego. Był on synem znanego wytwórcy biżuterii, założyciela Tiffany&Company, ale w przeciwieństwie do ojca zajmował się dekoracją i projektowaniem wnętrz. L. Tiffany kochał naturę, która stała się jego inspiracją do stworzenia lamp z barwionego szkła. Mimo różnorodności kształtów i barw, lampy Tiffany charakteryzują się niesamowitą harmonią.

Początkowo lampy wykorzystywane były w domach najzamożniejszych mieszczan, ale z czasem nurt stał się niezwykle popularny także w innych kręgach społecznych. Nic dziwnego, bo lampy stołowe Tiffany magnetyzują, przyciągają spojrzenia i zachwycają pięknem i starannością wykonania.

Ponieważ klosze witrażowych lamp stołowych składają się z bardzo wielu połączonych ze sobą kawałków szkła, są niezwykle delikatne i wymagają odpowiedniego obchodzenia się z nimi. Chcąc utrzymać lampę Tiffany w czystości zawsze używaj miękkiej, lekko wilgotnej szmatki. Podczas przecierania nie wywieraj na lampę zbyt dużego nacisku. Najlepiej czyszcząc dany fragment klosza, delikatnie przytrzymywać go z drugiej strony (od środka), co odciąży całą konstrukcję. Do czyszczenia nie używaj żadnych silnych środków chemicznych. W celu wzmocnienia łączeń, raz w roku przetrzyj lampę olejkiem cytrynowym.