Lampy stołowe ceramiczne

Lampy stołowe ceramiczne

Ceramika jest materiałem używanym od tysiącleci. Służyła człowiekowi niemal od zawsze pełniąc funkcję użytkową, która łączyła się także z funkcją estetyczną. Do tej stale modnej i rozwijanej, jak najlepszej tradycji dekoratorskiej nawiązują lampy stołowe ceramiczne, które w różnych stylach i kompozycjach kolorystycznych potrafią zachwycić.

Wystarczy rzut oka na model lampy GIARDINO w kolorze beżowym, aby dostrzec drzemiący w niej potencjał dekoracyjny, który choć nie narzuca się w ogóle zastosowanymi rozwiązaniami zdobniczymi, jednak emanuje pięknem i urzeka subtelnością kwiecistego wzoru na swojej ceramicznej podstawie. Ten model lampy znajdzie doskonałe zastosowanie w takich pomieszczeniach, jak salon czy sypialnia.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

Naturalne akcenty w ceramicznych lampach stołowych

Lampy stołowe ceramiczne, dzięki głównemu surowcowi naturalnego pochodzenia, stwarzają w odbiorze korzystne dla samopoczucia wrażenie kontaktu z naturą. Nie tylko naturalne materiały użyte do ich produkcji mają tu takie oddziaływanie. Ich zdobienia niejednokrotnie dodatkowo wzmacniają ten efekt. Wystarczy spojrzeć na lampę Filip z niezwykle oryginalnym, liściastym motywem.

Uderzające wrażenie estetyczne i sensualne wywołuje również klasyczna ceramiczna lampa stołowa Woodside. Nie dość, że jest stworzona z ceramiki, która jest jednym z najbardziej przyjaznych dla użytkownika materiałów, to dodatkowo imituje konstrukcję drewnianą. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie naturalne rozwiązania w architekturze i aranżacji wnętrz. Ten model po dwakroć zaspokaja zatem apetyt na kontakt z przyrodą.

 

Do jakiego stylu pasują lampy stołowe ceramiczne?

Ceramiczne lampy stołowe można dopasować do każdego wnętrza. Na przykład w pomieszczeniach wykończonych w klasycznym stylu. Idealnie sprawdzi się  tam unikatowa lampa stołowa Arum, gdzie ceramiczna podstawa łączy się z  kremowym abażurem i złotymi wykończeniami.

Czy ceramiczne lampy stołowe sprawdzą się w klasycznych wnętrzach? Oczywiście. Przykładem jest tu lampa stołowa Upton, której projektanci w szczególny sposób nawiązują do artystów szwedzkiej szkoły ceramiki z manufaktur takich jak Upsala Ekeby. Znajdziesz u nas również bardziej stonowane rozwiązania, klasyczne, nowoczesne, proste projekty, nadal zachowujące wysokie walory estetyczne.