Antyk nieodłącznie kojarzy się ze starożytnymi Grecją i Rzymem, gdzie domy bogatych mieszczan i dworu zdobiły przepiękne, często bogato zdobione dodatki. To czas, gdy Grecja i Rzym rosły w siłę odciskając piętno kulturowe na całej Europie. To piętno – jakże eleganckie i piękne – zostało w sztuce i architekturze do dnia dzisiejszego. Producenci oświetlenia również garściami czerpią z czasów antycznych, by wnieść do domów echa klasycznej Grecji i Rzymu.

Lampy antyczne charakteryzują się bogactwem zdobień, wysoką jakością materiałów i elegancją z odrobiną przepychu i bogactwa. Lampy złote, mosiężne i srebrne to modele, które często można spotkać w domach z antycznymi akcentami. Zarówno żyrandole jak i kinkiety czy lampy wiszące kojarzą się z bogatą historią państw Morza Śródziemnego jeszcze sprzed naszej ery. To, co archeolodzy znajdują w ruinach zamków odtwarzane jest przez znawców sztuki, a następnie kopiowane w taki sposób, by antyczne lampy w domu wyglądały pięknie i autentycznie.

Wyświetlanie 1–45 z 76 wyników

Wyświetlanie 1–45 z 76 wyników

Jak rozpoznać lampy antyczne?

Oświetlenie w antycznym stylu jest dość charakterystyczne i łatwe do rozpoznania. Często są to lampy celowo postarzane, by wyglądały na autentycznie stare, jakby wyjęte z minionych epok, ale nie zawsze. Także lampy w kolorze pięknego, antycznego złota, mosiężne czy srebrne w formie rozłożystych żyrandoli, czy świecznikowych kinkietów świetnie sprawdzają się jako antyczny dodatek we wnętrzu. W lampach antycznych często wykorzystuje się żarówki w kształcie płomieni, które nadają urządzeniom realizmu – wyglądają jak tlące się świece. Pamiętajmy, że antyczne lampy nie sprawdzą się we wszystkich aranżacjach, wprowadzają bowiem do wnętrza sporo bogactwa i przepychu. Najczęściej sprawdzają się w domach klasycznych i dworkowych, ale nie tylko. Wszystko zależy od designu lampy, upodobań domowników i możliwości aranżacyjnych. Przejrzyj naszą ofertę i wybierz antyczną lampę dla siebie.