Kinkiety podwójne i potrójne

Kinkiety podwójne i potrójne

Wyświetlanie 1–45 z 135 wyników

Wyświetlanie 1–45 z 135 wyników

Funkcje podwójnych kinkietów

Zgodnie z wszelkimi wytycznymi oświetleniowymi, w domu powinno się posiadać źródła światła o kilku zadaniach: oświetlenie główne, dodatkowe (funkcyjne), akcentujące, punktowe i okolicznościowe. Kinkiety mogą służyć zarówno jako źródło światła funkcyjnego, akcentującego, punktowego i okolicznościowego, a w niektórych sytuacjach nawet oświetlenia głównego. Kinkiety podwójne i potrójne jako oświetlenie główne powinny jednak zostać wykorzystane tylko tam, gdzie nie ma możliwości zawieszenia innego rodzaju lamp, np. w małych pomieszczeniach lub wnętrzach z licznymi skosami.

Czym więcej żarówek i źródeł światła posiada lampa, tym więcej światła będzie mogła dostarczyć do pomieszczenia. Jeśli szukasz kinkietu, który ma być wyłącznie dekoracją, wystarczy taki, który będzie miał tylko jedną żarówkę.

Kinkiety podwójne jako oświetlenie zadaniowe

W większości domów kinkiety pełnią rolę oświetlenia zadaniowego, czyli inaczej mówiąc funkcyjnego. Oznacza to, że ich zadaniem jest doświetlić dany obszar pomieszczenia, który tego wymaga, np. obraz w salonie czy łoże małżeńskie w sypialni.

Dobrym rozwiązaniem jest wybór pojedynczych i podwójnych kinkietów z możliwością regulacji, które umożliwią dostosowanie kąta padania światła do własnych potrzeb. Przykładowo potrójny kinkiet Eye Spot posiada trzy regulowane reflektorki, z których każdy może świecić pod innym kątem niż pozostałe. Oczywiście można ustawić je także w taki sposób by światło było skierowane w jedną stronę. Innym przykładem jest kinkiet podwójny Aida z regulowanymi ramionami. W tym wypadku poza ustawienie kąta padania światła, jest możliwość wydłużenia ramion w taki sposób, by kinkiet oświetlał wybraną część wnętrza, na przykład w ciągu dnia biurko, a wieczorem kącik czytelniczy (oczywiście obydwa miejsca mogą być oddalone od siebie, ale nadal znajdować się w zasięgu ramion kinkietu).

Kinkiety potrójne jako oświetlenie dekoracyjne

Potrójne kinkiety, które posiadamy w naszym sklepie są nowoczesne, funkcjonalne i trwałe. Dzięki cudownemu designowi mogą pełnić rolę ozdób we wnętrzu. Także światło, które emitują i klosze, które to światło rozpraszają sprawiają, że kinkiety są wykorzystywane do dekoracyjnego i okolicznościowego oświetlania salonu czy korytarza.  W przypadku kinkietów potrójnych za przykład posłużyć może Kinkiet Lanza, którego trzy klosze subtelnie rozpraszają światło, a srebrna podstawa jest cudowną ozdobą wnętrz w stylu nowoczesnym i modern classic.

Kinkiet potrójny tak jak i podwójny, wyposażony w wiele żarówek, używany jest głównie do zwiększenia intensywności światła w miejscach wymagających silniejszego oświetlenia. Jego wielofunkcyjność pozwala na niezależne kierowanie światła w 3 różne miejsca, co jest proste i praktyczne. Warto zaznaczyć, że potrójne kinkiety wymagają o wiele więcej miejsca niż te podwójne, a wjuż w szczeólności pojedyncze. Przed zakupem sprawdź koniecznie wymiary kinkietu by zmieścił się tam, gdzie planujesz go powiesić.