Kinkiety podwójne i potrójne

Kinkiety podwójne i potrójne

 

Zbliżone kategorie

Zgodnie z wszelkimi wytycznymi oświetleniowymi, w domu powinno się posiadać źródła światła o kilku zadaniach: oświetlenie główne, dodatkowe (funkcyjne), akcentujące, punktowe i okolicznościowe. Kinkiety mogą służyć zarówno jako źródło światła funkcyjnego, akcentującego, punktowego i okolicznościowego, a w niektórych sytuacjach nawet oświetlenia głównego. Kinkiety podwójne i potrójne jako oświetlenie główne powinny jednak zostać wykorzystane tylko tam, gdzie nie ma możliwości zawieszenia innego rodzaju lamp; np. w małych pomieszczeniach lub wnętrzach z licznymi skosami.

Podwójne i potrójne kinkiety, które posiadamy w swojej ofercie są nie tylko funkcjonalne, ale także dodatkowo piękne i trwałe. Wybieramy lampy wyłącznie od sprawdzonych producentów oświetlenia, co daje nam i naszym klientom gwarancję jakości i niezawodności.

Wyświetlanie 1–45 z 141 wyników

Wyświetlanie 1–45 z 141 wyników

Kinkiety podwójne i potrójne jako oświetlenie funkcyjne

W większości domów kinkiety pełnią rolę oświetlenia zadaniowego, czyli inaczej mówiąc funkcyjnego. Oznacza to, że mają za zadanie doświetlić dany obszar pomieszczenia, który tego wymaga, np. obraz w salonie czy łoże małżeńskie w sypialni. Kinkiety podwójne i potrójne pełniące funkcję zadaniową powinny być więc funkcjonalne i trwałe. Dobrym rozwiązaniem jest wybór pojedynczych i podwójnych kinkietów z możliwością regulacji, które umożliwią dostosowanie kąta padania światła do własnych potrzeb. Przykładowo potrójny kinkiet Eye Spot posiada trzy regulowane reflektorki, z których każdy może świecić pod innym kątem niż pozostałe. Oczywiście można ustawić je także w taki sposób by światło było skierowane w jedną stronę. Innym przykładem jest kinkiet podwójny Aida z regulowanymi ramionami. W tym wypadku poza ustawienie kąta padania światła, jest możliwość wydłużenia ramion w taki sposób, by kinkiet oświetlał wybraną część wnętrza, na przykład w ciągu dnia biurko, a wieczorem kącik czytelniczy (oczywiście obydwa miejsca mogą być oddalone od siebie, ale nadal znajdować się w zasięgu ramion kinkietu).

Kinkiety potrójne i podwójne, a oświetlenie dekoracyjne i okolicznościowe

Podwójne i potrójne kinkiety, które posiadamy w naszym sklepie są nowoczesne, funkcjonalne i trwałe. Dzięki cudownemu designowi mogą pełnić rolę ozdób we wnętrzu. Także światło, które emitują i klosze, które to światło rozpraszają sprawiają, że kinkiety są wykorzystywane do dekoracyjnego i okolicznościowego oświetlania wnętrza. Wystarczy dopasować lampę do stylu wnętrzarskiego oraz wybrać model, który pięknie rozprasza światło, by po zmroku cieszyć się cudowną i ciepłą atmosferą. Na przykład podwójny kinkiet Asquith, który doskonale sprawdzi się we wnętrzach klasycznych lub vintage, jest jednocześnie piękną ozdobą jak i źródłem delikatnego, dekoracyjnego światła. W przypadku kinkietów potrójnych za przykład posłużyć może Kinkiet Lanza, którego trzy klosze subtelnie rozpraszają światło, a srebrna podstawa jest cudowną ozdobą wnętrz w stylu nowoczesnym i modern classic.