Kinkiety podłużne

Kinkiety podłużne

Wyświetlanie 1–45 z 74 wyników

Wyświetlanie 1–45 z 74 wyników

Większość lamp, w tym kinkietów, tworzona jest w określonym stylu dekoratorskim. Mogą oczywiście pasować do innych aranżacji, ale nie zawsze. Ta zasada rzadko dotyczy jednak kinkietów podłużnych, których minimalistyczna forma i prosty design sprawiają, że odnajdą się w każdym wnętrzu. Podłużne kinkiety to idealne rozwiązanie do każdego typu wnętrza także ze względu na możliwość zawieszenia ich zarówno w pionie jak i poziomie. W naszym sklepie znajdziesz podłużne kinkiety w różnych wariantach kolorystycznych, dlatego bez problemu dopasujesz odpowiednią lampę do wnętrza.

Gdzie sprawdzą się podłużne kinkiety?

Lampy ścienne o podłużnej formie to uniwersalne rozwiązanie, które często gości w polskich domach. Najczęściej podłużne kinkiety można znaleźć nad lustrem w łazience lub obrazem w salonie, ale warto wiedzieć, że to nie jedyne miejsca, gdzie można wykorzystać podłużny kinkiet. Lampy te mają najczęściej minimalistyczną formę, dlatego z powodzeniem można wykorzystać je w niewielkich pomieszczeniach, bez obawy o zbytnie zajmowanie przestrzeni przez kinkiet. Są niezwykle nowoczesne, a mimo to sprawdzą się zarówno w aranżacji klasycznej, skandynawskiej jak i wielu innych. Podłużne kinkiety zawieszone przy łóżku mogą ułatwić wieczorną lekturę, a w pionie stać się ciekawą, futurystyczną ozdoba. Podłużny kinkiet doskonale sprawdzi się także nad blatem w kuchni, szczególnie w miejscach, gdzie nie ma możliwości zamontowania listwy podszafkowej (brak szafek wiszących).

Podłużne kinkiety pionowe czy poziome?

Niektóre nowoczesne rozwiązania umożliwiają zawieszenie kinkietu zarówno w pionie jak i poziomie. Który wariant jest lepszy? To zależy od kilku czynników. O ile lustro w łazience świetnie prezentuje się zarówno z podłużnym, poziomym kinkietem nad taflą jak i dwoma pionowymi kinkietami po bokach, o tyle opcja ta może już nie sprawdzić się w przypadku wiszących obrazów. Pionowe kinkiety są ciekawym pomysłem na dekoracje nowoczesnych wnętrz, wyglądają bowiem nieco futurystycznie, ale mają przy tym minimalistyczną formę. W niskich pomieszczeniach kinkiet poziomy może dodatkowo optycznie obniżyć sufit, podczas gdy lampa zawieszona pionowo optycznie je wydłuży. To, którą opcję wybierzesz zależy od Ciebie, zanim jednak dokonasz wyboru przejrzyj nasze propozycje podłużnych kinkietów do domu.