Kinkiety witrażowe

Kinkiety witrażowe

 

Kinkiety witrażowe to lampy, które prezentują się niezwykle elegancko, wręcz prestiżowo. Zdobią najczęściej gabinety lekarskie, piękne, eleganckie wnętrza i urządzone ze smakiem mieszkania. To lampy, które robią wrażenie na gościach już od pierwszego spojrzenia i nieustannie przyciągają wzrok, zachwycając za każdym razem tak samo. Kinkiety witrażowe to misternie wykonane urządzenia oświetleniowe, które wymagają odpowiedniego „towarzystwa”. Nie ma przy nich miejsca na tandetę i bylejakość. Kinkiety witrażowe warto wykorzystać w pięknych i eleganckich domach i przestrzeni komercyjnej, gdzie doskonale ukazane zostanie ich prawdziwe oblicze.

Kinkiety witrażowe znane są również pod inną nazwą – kinkiety Tiffany, a wzięła się ona od pomysłodawcy trendu na klosze lamp stworzone z wielokolorowego, łączonego za pomocą taśmy miedzianej i cyny szkła – Louisa Tiffany’ego.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 18

Wyświetlanie wszystkich wyników: 18

Do jakich wnętrz pasują kinkiety witrażowe?

L. Tiffany stworzył lampy witrażowe z umiłowania do natury. To kinkiety, których szkiełka ukształtowane są na wzory liści czy kwiatów, ale nie tylko. Także kolorystyka kinkietów Tiffany jest stonowana i bliska kolorom ziemi. Mimo to lampy witrażowe cechują się niezaprzeczalną elegancją, od której emanuje poczucie prestiżu i luksusu. Z tego powodu kinkiety witrażowe często można spotkać w eleganckich gabinetach lekarskich i przestrzeni komercyjnej: w restauracjach i hotelach. Ale kinkiety Tiffany pięknie prezentują się również w mniej wyrafinowanych wnętrzach, wprowadzając przyjemny i ciepły klimat. Warto jednak wziąć pod uwagę, że kinkiety witrażowe to lampy dość zdobne, z tego powodu we wnętrzu lepiej nie przesadzać z innymi dodatkami, mogłoby to bowiem wprowadzić poczucie chaosu i zakłócić harmonię.

Jak myć kinkiety witrażowe?

Ponieważ klosze witrażowych kinkietów składają się z bardzo wielu połączonych ze sobą kawałków szkła, są niezwykle delikatne i wymagają odpowiedniego obchodzenia się z nimi. Chcąc utrzymać lampę witrażową w czystości zawsze używaj miękkiej, lekko wilgotnej szmatki. Podczas przecierania nie wywieraj na kinkiet zbyt dużego nacisku. Najlepiej czyszcząc dany fragment klosza, delikatnie przytrzymywać go z drugiej strony (od środka), co odciąży całą konstrukcję. Do czyszczenia nie używaj żadnych silnych środków chemicznych. W celu wzmocnienia łączeń, raz w roku przetrzyj kinkiet olejkiem cytrynowym.