Lampy nad lustro

Lampy nad lustro

Kolor

Materiał

 

Oświetlenie lustra w łazience to standardowy zabieg, dzięki któremu robienie makijażu, golenie czy poranna toaleta są dużo prostsze i skuteczniejsze. Należy jednak wybierać lampy nad lustro, które odpowiednio oświetlą jego taflę, nie zakłamując rzeczywistości. W przypadku lampy nad lustro do makijażu niezwykle ważny jest na przykład współczynnik oddania barw, który na opakowaniu lampy może zostać oznaczony zarówno jako CRI jak i Ra. Jest to wskaźnik określający wierność oddania kolorów. Liczby od 1 do 100 informują o tym, czy żarówka nie zniekształca kolorytu, który będzie widoczny w świetle dziennym. Im wyższy wskaźnik, tym wierniej odtworzone zostaną kolory. Jeśli lampa nad lustro do makijażu ma niski współczynnik CRI, może okazać się, że makijaż będzie na przykład zbyt ciemny.

Lampy nad lustro od Lumigo.pl posiadają najlepsze parametry, a do tego są energooszczędne, funkcjonalne i trwałe. Posiadamy produkty na każdą kieszeń i pasujące do każdego trendu aranżacyjnego. Przejrzyj naszą ofertę i dobierz lampę nad lustro odpowiednią do Twoich potrzeb.

Wyświetlanie 1–45 z 71 wyników

Wyświetlanie 1–45 z 71 wyników

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat lampy nad lustro

Oświetlenie lustra, niezależnie czy znajduje się ono w sypialni, przedpokoju, w łazience czy gdziekolwiek indziej; powinno posiadać odpowiednie parametry. Pierwszym z nich jest współczynnik oddania barw, który na opakowaniu lampy może zostać oznaczony zarówno jako CRI jak i Ra. Jest to wskaźnik określający wierność oddania kolorów. Liczby od 1 do 100 informują o tym, czy żarówka nie zniekształca kolorytu, który będzie widoczny w świetle dziennym. Im wyższy wskaźnik, tym wierniej odtworzone zostaną kolory. Jeśli lampa nad lustro do makijażu ma niski współczynnik CRI, może okazać się, że makijaż będzie na przykład zbyt ciemny.

Poza tym lampa nad lustro powinna posiadać odpowiednie wymiary, dopasowane do parametrów zwierciadła. W przypadku jednej, podłużnej lampy LED, by idealnie rozprowadzała ona światło, nie powinna być węższa niż szerokość lustra, dzięki temu zarówno lustro jak i przestrzeń dookoła zostaną równomiernie oświetlone. Lampa nad lustro może posiadać także na przykład dwa lub trzy mniejsze źródła światła. Wówczas dopasuj lampę tak, by światło ładnie obejmowało zarówno lustro jak i odbijaną przez nie przestrzeń.

Choć lampy nad lustro to urządzenia funkcyjne, powinny także zostać dobrze dopasowane do designu wnętrza. Proste i minimalistyczne modele bez problemu będą harmonizowały z wieloma nurtami aranżacyjnymi, ale już większe i bardziej zdobne lampy należy dobierać tak, by pasowały do innych urządzeń oświetleniowych i wystroju całego wnętrza.

Ostatnim, bardzo ważnym czynnikiem jest szczelność lampy. To parametr szczególnie ważny przy wyborze lampy nad lustro do łazienki, gdzie panuje większa wilgotność niż w pozostałej części domu. Stopień szczelności oznacza się IP oraz dwiema cyframi. W łazience najbezpieczniej jest używać lamp o szczelności zbliżonej do IP44.