Opublikowano 2 października, 2020

Podświetlane lustro LED z włącznikiem dotykowym – nowoczesne rozwiązania

Duże lustro w łazience to podstawa, na pewno wszyscy się z tym zgodzą. Bez niego trudno wyobrazić sobie poranną toaletę, makijaż czy chociażby precyzyjny dobór garderoby. Jednak dzisiaj lustro może pełnić też szereg innych, ciekawych funkcji, o których wiele osób może jeszcze nie wiedzieć. O czym mowa? Dowiecie się z dzisiejszego tekstu pełnego praktycznych nowinek.

Lustro łazienkowe z panelem dotykowym

lustro z panelem dotykowym

Pierwszą i podstawową funkcją, z którą zapewne już każdy miał do czynienia jest opcja podświetlenia. Pisaliśmy już o tym więcej w tekście Lustro łazienkowe z oświetleniem led – propozycje, więc teraz nie będziemy skupiać na tym zbyt dużo uwagi. Chodzi tu głównie o to, by lustro było funkcjonalne, a wbudowane podświetlenie LED zdecydowanie sprawia, że komfort użytkowania takiego lustra jest dużo wyższy. Dodatkową , wygodną funkcją jest też dotykowy włącznik umieszczony w tafli lustra, a także funkcje ściemniania oraz zmiany koloru światła, które można dostosowywać do aktualnych potrzeb. Chłodniejsze, mocniejsze światło można wykorzystać podczas wykonywania makijażu, a delikatniejsze, cieplejsze światło, na przykład podczas wieczornej toalety.

Pamiętaj, że barwy światła możesz spokojnie mieszać w jednym pomieszczeniu, możesz sprawdzić jaka będzie najlepsza barwa światła do łazienki? Jeśli nie chcesz dotykać i brudzić lustra, możesz wybrać też opcję z włącznikiem sensorowym. Z taką opcją możesz włączać światło nie dotykając tafli.

Lustro z opcją podgrzewania

Chyba nikt nie lubi, kiedy po długiej kąpieli lustro jest tak zaparowane, że trudno zobaczyć w nim cokolwiek. Czy wiesz, że możesz sobie z tym bez problemu poradzić? Wystarczy, że wybierzesz lustro z opcją maty grzewczej. Uruchomiona w odpowiednim momencie sprawi, że nawet przy dużej wilgotności w pomieszczeniu, tafla lustra pozostanie czysta i sucha. Możesz wyjść z kąpieli i bez przeszkód przejść do dalszych etapów toalety.

Lustro ścienne z funkcją powiększenia

Duże lutro jest wygodne i praktyczne, jednak czasami przydałoby się także dodatkowe lustro do makijażu, z praktyczną funkcją powiększenia i doświetlenia. Co w takim przypadku? Warto wybrać duże lustro z wydzieloną strefą lustra kosmetycznego. Ta niewielka strefa może być też dodatkowo podświetlona. Ta opcja sprawia, że nie musisz ustawiać w łazience dodatkowego lusterka, a to duże wygląda bardzo estetycznie. O lustrach kosmetycznych możesz przeczytać więcej w podświetlane lusterka kosmetyczne do makijażu – lustra ścienne LED.

Lustro z wbudowanym głośnikiem

nowoczesne lustro led

Było już o praktycznych funkcjach, teraz czas na odrobinę relaksu. Co powiesz na lustro z wbudowanym głośnikiem Bluetooth. Wystarczy, że połączysz się ze swoim telefonem, włączysz ulubioną muzykę i oddasz się relaksującej kąpieli lub codziennym rytuałom. Dlaczego jest to opcja lepsza niż muzyka puszczana bezpośrednio z telefonu? Chodzi przede wszystkim o jakość dźwięku. Głośniki w telefonach nie są najwyższej klasy. Te wbudowane w lustra dostosowane są do tego, by muzyka brzmiała dobrze.

Ledowe lustro z wbudowanym zegarkiem

Muzyka w lustrze to dobry pomysł, ale żeby nie zatracić się w tym ukojeniu, warto na bieżąco monitorować czas, szczególnie podczas porannych przygotowań do pracy. W tym zadaniu nieoceniony może okazać się zegarek wbudowany w taflę lustra. Mając stale na oku godzinę można realnie oszacować, jak dużo czasu zostało jeszcze do wyjścia i zdecydować czy danego dnia można pozwolić sobie na pełen make up czy raczej zostać przy wersji naturalnej.

Lustra ze stacją pogodową

Oczywiście opcja zegarka to nie wszystko. Taką funkcję możesz spokojnie rozbudować do pełnej stacji pogodowej, z której odczytasz nie tylko, która jest godzina, ale także jaki jest dzień tygodnia oraz ile stopni jest aktualnie na zewnątrz. To na pewno pomoże Ci w doborze stroju odpowiedniego do panującej aury. Takie stacje mogą być wyświetlane bezpośrednio na tafli lustra. Możesz też zdecydować się na wbudowany w lustro ekran LCD. Wszystko zależy od Twoich preferencji.

Ile kosztuje inteligentne lustro

funkcje lustra

Jak widzisz dostępnych opcji nie ma końca. Spokojnie możesz wybrać te, które uważasz za niezbędne i cieszyć się nowoczesnym lustrem pełnym dodatkowych opcji. Pozostaje jednak pytanie, ile to wszystko kosztuje. Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Prawda jest taka, że tego typu lustra wykonywane są zazwyczaj na zamówienie i ich cena zależy od tego, jak dużo funkcji zostaje w nich umieszczonych, a także od wielkości lustra. Ceny oscylują od kilkuset złotych przy podstawowych funkcjach, do nawet tysiąca jeśli zdecydujesz się na wszystkie dostępne opcje.

Jeśli nadal nie wiesz co będzie dla Ciebie najlepsze, sprawdź jakie oświetlenie wybrać do lustra w łazience. To kilka praktycznych porad oraz aranżacji, które również pomogą Ci z wyborem tego konkretnego modelu lustra łazienkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.