lampy smart do ogrodu

Oświetlenie zewnętrzne w ogrodzie – inteligentne rozwiązania od Steinel


O produktach marki Steinel pisaliśmy już kilka razy w naszych wcześniejszych artykułach, jednak cały czas mamy wrażenie, że temat nie został do końca wyczerpany. Oferta tej niemieckiej marki jest tak ciekawa i przede wszystkim nowoczesna, że sami chętnie do niej wracamy przy kolejnych realizacjach. Największe zalety tej marki? Przede wszystkim doskonała jakość, której jesteśmy pewni, no i nowoczesna funkcjonalność produktów. Steinel to firma, która stawia na innowacyjność. Nad nowymi produktami pracuje cały sztab ludzi, którzy dbają o to, by lampy były nie tylko nowoczesne wizualnie, ale też funkcjonalnie. Nowoczesne detektory, czujniki no i przede wszystkim smart rozwiązania, które są bardzo praktyczne, ale też łatwe w użytkowaniu. O takich produktach warto mówić głośno.

Z uwagi na to, że zbliżamy się do sezonu wiosennego, kiedy to dużo czasu spędzamy poza domem, dzisiaj skupimy się na nowoczesnym oświetleniu ogrodowym, w którym Steinel jest pionierem na rynku. Mamy dla Was kilka ciekawych propozycji, jesteśmy pewni, że się Wam spodobają.

Oświetlenie ogrodu sterowane telefonem

Na początek kilka słów wstępu. Wszystkie inteligentne lampy ogrodowe od Steinel, które dzisiaj przedstawimy mogą być sterowane za pomocą intuicyjnej aplikacji w telefonie. Żadnych trudnych i skomplikowanych integracji, żadnych specjalistów, którzy muszą przyjechać, by skonfigurować wszystkie urządzenia. W tym przypadku ze wszystkim poradzisz sobie samodzielnie. Aplikacja pozwala na łatwe sterowanie światłem, ustawianie harmonogramów, a także grup oświetlenia. Co więcej, nie muszą to być lampy z jednej serii. W grupy możesz łączyć wszystkie lampy marki Steinel, które mają funkcję bluetooth. Pomyśl, jak wiele możliwości Ci to daje.

Montaż inteligentnego oświetlenia w ogrodzie

Zapewne zastanawiasz się, czy takie oświetlenie montuje się w inny, bardziej skomplikowany sposób od klasycznych lamp. Otóż nie. Lampy montowane są tak, jak klasyczne oświetlenie. Oczywiście w przypadku oświetlenia zewnętrznego zawsze musisz pamiętać o bezpieczeństwie, czyli wykorzystaniu odpowiedniej grubości przewodów, o instalacji na odpowiedniej głębokości i jej dobrym zabezpieczeniu, ale to spokojnie możesz zostawić elektrykowi. Po zamontowaniu lamp reszta odbywa się już przy pomocy telefonu i aplikacji. Wszystko możesz łatwo skonfigurować bez niczyjej pomocy.

Nowoczesne naświetlacze LED przed dom

Na początek opcja oświetlenia praktycznego i funkcjonalnego, czyli naświetlacze LED. Często kojarzone wyłącznie z doświetleniem bramy garażowej są zdecydowanie niedoceniane. Może to za sprawą ich niezbyt ciekawej stylistyki… W przypadku naświetlaczy Steinel wyglądem zupełnie nie trzeba się przejmować. Naświetlacze są niezwykle eleganckie i nowoczesne. Spokojnie można zamontować je tylko nad garażem, ale też przy drzwiach wejściowych czy też tarasowych.

Pierwszy model to XLED Home 2 Connect. Jego głowica jest w pełni ruchoma. Można obracać ją o 180° w poziomie i o 90° w pionie. To pozwala na dokładne dopasowanie oświetlenia do danej przestrzeni. Lampa posiada też czujniki, które uruchomią ją w odpowiednim momencie. Oczywiście ustawienie takich parametrów, jak próg  czułości zmierzchu czy czasu świecenia po wykryciu ruchu nie będzie tutaj stanowiło żadnego problemu.

Naświetlacz LED z kamerą

Kolejną ciekawą opcją oświetleniową od Steinel jest nowoczesny naświetlacz XLED CAM1 z wbudowaną kamerą, która może pełnić funkcję videodomofonu.

Taki naświetlacz spełnia wszystkie funkcje klasycznego oświetlenia. Włącza się po wykryciu ruchu, który wykryje już z 10m i doskonale rozświetli przestrzeń, ale dodatkowo nagra to, co dzieje się przed Twoim domem, a w razie potrzeby poinformuje Cię o wykryciu ruchu poprzez powiadomienie push. Co więcej, urządzenie da Ci możliwość komunikowania się z osobą przed domem. Wszystko za pośrednictwem Twojego telefonu. Czy to nie proste i doskonałe rozwiązanie?

Ogrodowe słupki i kinkiety smart

Kolejną propozycją jest seria lamp iHF, w której znaleźć można nie tylko lampy elewacyjne, ale też słupki ogrodowe, które można zainstalować w alejce chodnikowej czy na podjeździe. Tutaj także dostępne są lampy w wersji Connect, które można połączyć z aplikacją na telefonie.

Jakie są zalety tej serii oświetlenia? Naszym zdaniem ich dużym atutem jest światło nocne oraz światło stałe. Co to oznacza? Światło nocne to delikatne podświetlenie (od 10% do 50% pełnej mocy), które świeci całą noc. Pełna moc lamp uruchamia się z kolei dopiero po wykryciu ruchu. Co daje takie rozwiązanie? Po pierwsze oświetlona posesja jest dużo bardziej bezpieczna, po drugie wygląda bardziej elegancko. Dodatkowo możliwości podświetlenia niepełną mocą z pewnością korzystnie wpłynie na rachunki.

Czym jest światło stałe? Wiele lamp z wbudowanymi czujnikami świeci wyłącznie przez krótki, określony czas po wykryciu ruchu. W lampach iHF jest możliwość ustawienia światła stałego (max. Do 4 godzin), co pozwala na mocniejsze podświetlenie ogrodu i podjazdu, na przykład w godzinach wieczornych.

Za dużą zaletę uważamy również to, że lampy dostępne są w wersji ściennej i stojącej. Dzięki temu zarówno ogród, jak i elewację domu można oświetlić lampami w jednym stylu, co do nas zdecydowanie przemawia.

Seria Spot – inteligentne oświetlenie do ogrodu i na elewacje

Na koniec seria Spot, w której dostępne są kinkiety pojedyncze i podwójne, a także słupki ogrodowe i reflektory do wbicia w podłoże. Jesteśmy przekonani, że tych kilka modeli w zupełności wystarczy do pełnego, funkcjonalnego i eleganckiego doświetlenia całej posesji. Lampy, tak jak wszystkie pozostałe można skonfigurować w ciekawe zespoły oświetleniowe za pomocą aplikacji w telefonie.

Jakie są zalety tej kolekcji oświetlenia? Przede wszystkim łatwość w konfiguracji wszystkich ustawień, a możliwości jest naprawdę sporo. Oto kilka z nich:

  • Ustawienie poziomu zmierzchu,
  • czasowe ustawienie lampy (możesz ustawić konkretne godziny, w których lampa ma się uruchamiać po wykryciu ruchu),
  • ustaw, jak długo lampa ma się świecić po wykryciu ruchu,
  • ustaw światło bazowe, do 4 godzin,
  • funkcja nightautomatic – lampa automatycznie uruchamia się o zmierzchu i wyłącza o świcie
  • możliwość tworzenia grup oświetlenia,
  • wiele innych.

Ceny smart oświetlenia do ogrodu

Zalety inteligentnego oświetlenia do ogrodu można wymieniać bez końca, jednak znaczącym aspektem takiego rozwiązania jest cena. Czy każdego stać na takie oświetlenie ogrodu? Oczywiście jest to temat bardzo szeroki, jednak nie ma co ukrywać. Takie rozwiązanie będzie droższe niż klasyczne lampy włączane i wyłączane jednym przyciskiem w domu. Będzie to też rozwiązanie droższe niż klasyczne lampy z zamontowanymi czujnikami zmierzchu.

W końcu tutaj opcji na sterowanie oświetleniem jest zdecydowanie więcej, w pakiecie otrzymuje się też możliwość korzystania z darmowej aplikacji producenckiej.

Jednak jeśli ktoś rozważa smart home oraz inteligentne oświetlenie do ogrodu, warto rozważyć taką propozycję porównując ją z oświetleniem dostosowanym do instalacji oferowanych przez wyspecjalizowane firmy zajmujące się rozwiązaniami smart. Tego typu urządzenia potrzebują zazwyczaj specjalnego oprogramowania, instalacji i montażu przez specjalistę, który też nie jest najtańszy. W przypadku lamp Steinel owszem, trzeba zapłacić więcej za lampy, ale z montażem i konfiguracją każdy poradzi sobie samodzielnie, a czy ich funkcjonalność odbiega od specjalistycznego oświetlenia smart? Naszym zdaniem nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *