Opublikowano 7 października, 2020

Lampy z nazwą ulicy i numerem mieszkania na elewację

kinkiet z numerem domu

W ostatnim czasie coraz więcej osób zastanawia się nad kupnem lub budową własnego domu. Zaskoczeni izolacją w mieszkaniach zapragnęliśmy posiadania własnego kawałka ziemi.  Nic więc dziwnego w tym, że coraz bardziej popularne stają się tematy dotyczące obowiązków, jakie spoczywają na właścicielach nieruchomości, a jest ich całkiem sporo. Od okresowych przeglądów, dbałości o bezpieczeństwo swoje i sąsiadów, po odpowiednie oznakowanie domu i chociażby posiadanie skrzynki na listy. Właśnie te pozornie błahe przepisy, jak podświetlenie numeru domu, często wywołują w nas najwięcej emocji, dlatego warto podejść do tego na spokojnie i znaleźć odpowiednie i wygodne dla siebie rozwiązanie.

Numer domu z lampą – 2 w 1

Jeśli denerwuje Cię to, że ktoś wymusza na Tobie zamontowanie numeru domu, a dodatkowo każe Ci go jeszcze doświetlać, postaw na wygodne rozwiązania 2w1. Zapewne w swoich planach masz eleganckie oświetlenie elewacji i ogrodu. W takim razie wykorzystaj te lampy do wypełnienia przepisów. O tym, z jakiego rozporządzenia wynika obowiązek podświetlenia numeru domu pisaliśmy w tekście Podświetlane tabliczki z numerem domu i czujnikiem zmierzchu.

Lampa elewacyjna, która będzie rozświetlała front Twojego domu lub okolicę drzwi wejściowych, a tylko przy okazji doświetli numer domu. Takich lamp nie brakuje na rynku. Możesz wybrać kinkiet z dużą mleczną taflą, na którą można nakleić numer domu, jak w kinkiecie LN1, a można też wybrać kinkiety, do których można domontować tabliczkę z numerem domu w takim miejscu, by była delikatnie podświetlana, jak w lampie Soley.

Lampy z numerem domu i czujnikiem

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest też zamontowanie lampy elewacyjnej z numerem domu i czujnikiem. Tutaj opcje są dwie. Pierwsza to czujnik zmierzchu, który uruchomi lampę po zmroku i wyłączy o świcie. Druga to czujnik ruchu. Wtedy lampa będzie uruchamiana tylko w razie potrzeby, jeśli ktoś będzie w jej pobliżu. Jeśli chodzi o lampę z numerem domu, zdecydowanie bardziej polecamy tę pierwszą opcję. Warto pamiętać o tym, że obowiązkiem właściciela domu jest jego widoczne oznaczenie zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

Solarne lampy z numerem domu

Kolejnym, godnym polecenia rozwiązaniem jest zamontowanie lampy z numerem domu zasilanej panelami słonecznymi. Lampy te są bardzo efektowne i eleganckie, a panele zbierające słońce zazwyczaj wbudowane są tak, by nie rzucały się w oczy i nie psuły wizualnego efektu lampy. Dobrym przykładem może być lampa Dayton. Oczywiście lampy solarne także mogą być wyposażone w dodatkowe czujniki, więc ich funkcjonalność wcale nie jest mniejsza. Ich główną zaletą jest to, że mogą być zamontowane praktycznie wszędzie. Potrzebują tylko dostępu do słońca, więc nie poleca się ich montażu w zacienionych miejscach. Najważniejsze jest jednak to, że nie wymagają podłączenia do instalacji, więc jeśli nie masz wyprowadzonych przewodów na zewnątrz domu lub taką lampę chcesz zamontować na ogrodzeniu, jest to rozwiązanie idealne. Miłośnicy praktycznych rozwiązań mogą też wybrać lampy led z numerem domu zamontowane w skrzynkach na listy. Te również często zasilane są solarnie i stanowią bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. O konieczności posiadania skrzynki na listy pisaliśmy już w skrzynka na listy z numerem domu i podświetleniem LED. Tam dowiecie się, dlaczego trzeba ją zamontować przed swoim domem.

solarny kinkiet z numerem domu

Ledowe lampy z numerem domu

Wybierając oświetlenie elewacyjne warto też zastanowić się nad rodzajem światła. Można wybrać lampy z klasycznymi, wymiennymi żarówkami lub zdecydować się na nowoczesne oświetlenie z wbudowanym źródłem światła LED. Naszym zdaniem, zdecydowanie lepszą opcją jest wybór lampy elewacyjnej z wbudowanym LED. Już tłumaczymy dlaczego. Nowoczesne panele LED są energooszczędne i trwałe. Szczególnie jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne, które włączane jest tylko raz dziennie. Żywotność wielu ledowych lamp mierzona jest nie tylko w godzinach, ale też w ilościach włączeń. Oczywiste jest to, że lampy w domu uruchamiamy częściej niż te na elewacji, więc tutaj ledy będą jeszcze trwalsze. Poza tym nie trzeba martwić się o częste zmiany przepalonych żarówek, jak to bywa w klasycznych lampach. Zmiana żarówki w lampce nocnej czy kinkiecie wewnętrznym może nie będzie problematyczna, ale jeśli zewnętrzne kinkiety elewacyjne zamontowane są na sporej wysokości, sprawa może się skomplikować. A co jeśli żarówka spali się zimą? Wymiana światła w minusowej temperaturze to na pewno nie będzie nic przyjemnego.

Kinkiet z numerem domu – nowocześnie czy klasycznie

Jeśli zdecydujesz się na lampę elewacyjną w nowoczesnej technologii led, ale obawiasz się, że nie będzie ona pasowała do Twojego domu zaprojektowanego w klasycznym stylu, spokojnie. Na rynku znajdziesz mnóstwo nowoczesnych lamp stylizowanych na klasyczne. Nie musisz więc wybierać między nowoczesnymi rozwiązaniami, a klasycznym designem. W sprzedaży znajdziesz mnóstwo różnorodnych modeli, które z pewnością spełnią Twoje każde oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.