lampki nocne z regulacją jasności

Dziecięce lampki nocne LED z regulacją jasności i natężenia światła


Urządzenie pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie. Wszystko musi być bezpieczne, praktyczne, a najlepiej, jakby jeszcze było w ulubionych kolorach malucha. Nie ma żartów, dzieci to najwięksi krytycy. Trudno im dogodzić, a w końcu to oni mają mieszkać w tym pokoju, więc ich zdanie ma tutaj znaczenie. Lampki nocne to jedne z pierwszych elementów, które pojawiają się w dziecięcym pokoju, korzystamy z nich już od pierwszych dni malucha, kiedy trzeba wstać w nocy lub posiedzieć przy chorym dziecku. Właśnie dlatego bardzo ważne jest to, by dziecięce lampki nocne miały możliwość regulacji natężenia światła. Nie zawsze potrzebne będzie nam światło o dużej mocy, czasami wystarczy delikatna poświata, która pomoże w znalezieniu pieluszki.

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was listę ciekawych lamp dziecięcych, które naszym zdaniem doskonale sprawdzają się w pokoju maluszka. Wszystkie lampy posiadają wbudowane źródło światła LED. Dlaczego jest to tak ważne w pokoju dziecka? Ponieważ zwykła żarówka może się nagrzać, poza tym jest ze szkła. Wiadomo, jakie są dzieci. Wszystko je interesuje, wszystkiego chciałyby dotknąć, a przecież trudno jest mieć je na oku 24/7, szczególnie  w ich własnym pokoju. Zintegrowane źródło światła LED daje nam gwarancję bezpieczeństwa. Maluszek nie dotknie gorącej żarówki, ani nie strąci jej podczas zabawy.

Wybrane przez nas lampy są stworzone z trwałych, odpornych materiałów, bez szkła i tkanin, więc nie musisz się martwić, że nie przetrwają. Jeśli tylko nadal będą podobały się Tobie i Twojemu dziecku, spokojnie zostaną z Wami na długo.

Inteligentna lampa nocna Bedside

Na początek lampka Bedside. Wspominaliśmy już o niej przy okazji poradnika lampki dla dzieci do kontaktu i na baterie, ale dzisiaj nieco szerzej opiszemy jej funkcje.

Na początek warto wspomnieć, że jest to lampka producenta Yeelight, który stanowi część globalnego ekosystemu Xiaomi. Dzięki technologicznym możliwościom marki, wszystkie produkty Yeelight odznaczają się wysoką jakością i przystępną ceną, a przy tym przodują technologicznie na rynku oświetlenia.

Dużą zaletą lampy, z dziecięcego punktu widzenia, jest łatwość w jej obsłudze. Lampa posiada dotykowy włącznik oraz możliwość zmiany natężenia ruchu za pomocą przesunięcia palcem po obudowie. Wszystko szybko i bez zbędnych komplikacji.

Przydatną funkcją w pokoju dziecka jest również możliwość ustawienia harmonogramu świecenia (z poziomu aplikacji na telefon). Pozwala to na wprowadzenie dziecka w wieczorne wyciszenie. Można ustawić, by o konkretnej godzinie natężenie światła zostało zmniejszone, a następnie, za jakiś czas lampka całkowicie się wyłączyła.

Z poziomu aplikacji można też ustawiać kolory światła, na przykład zielony, czerwony lub niebieski. To funkcja, która spodoba się dzieciom podczas zabawy w kosmos albo w dżunglę.

Taka lampka sprawdza się doskonale w pokoju malucha już od pierwszych dni, kiedy potrzebne jest delikatne światło podczas karmienia lub przebierania, nie jest to jednak lampka tymczasowa. Jej funkcje zadowolą także starsze dzieci, a nawet nastolatków. Im na pewno spodoba się to, że lampa współpracuje z takimi systemami, jak Apple HomeKit, Google Assistant, Amazon Alexą oraz Samsung Smart Things. Dzięki temu można zarządzać nią także za pomocą głosu.

Cornus – mała lampka z mnóstwem możliwości

Kolejną propozycją jest lampka Cornus od niemieckiego producenta Paulmann. Na pierwszy rzut oka bardzo niepozorna, malutka lampka nocna daje wiele możliwości w połączeniu z darmową aplikacją na telefon. Jeśli nie chcesz, by Twoje dziecko korzystało jeszcze z telefonu czy tabletu, lampa kompatybilna jest też ze zwykłym pilotem, który możesz dokupić.

Cornus sprawdza się doskonale jako subtelne, nocne oświetlenie, a także jako kolorowe światło do zabawy. Na pewno można ją wykorzystać podczas urodzinowego przyjęcia i balu księżniczek.

Dziecięce lampki z drewna

Kolejną propozycją jest cała seria pięknych, dziecięcych lampek w różnych, bajkowych kształtach. Są to lampki polskiego producenta Light My Love, który specjalizuje się w dziecięcym oświetleniu. Wszystkie lampki wykonane są z drewna i pomalowane bezpiecznymi dla dzieci, ekologicznymi farbkami. Można postawić je na stoliku lub zamontować na ścianie, jako kinkiet. Wszystkie lampki posiadają też wygodny ściemniacz w wyłączniku. Tak, by maluch sam mógł zdecydować, jakiego światła akurat potrzebuje. Zobaczcie sami, jak pięknie i uroczo prezentują się te lampki dziecięce.

Ledowe lampki biurkowe

Na koniec kolejna polska propozycja, tym razem od marki Kaja. Są to lampki biurkowe, które wyposażone zostały w specjalne przyborniki na kredki lub flamastry. Klosze nie są regulowane, więc nie będzie to światło odpowiednie dla dzieci szkolnych, które mają już dużo nauki, ale dla przedszkolaków i maluszków, które lubią kolorować przy biurku sprawdzą się doskonale.

Lampki dostępne są w kilku dziecięcych kształtach: Kotek, Żyrafa, Piesek, a dzięki funkcji światła nocnego i 3-stopniowego ściemniacza sprawdzą się zarówno podczas zabawy, wieczornego czytania bajek, jak i zasypiania.

Wybierając lampę do pokoju dziecka warto pamiętać, że to maluszek będzie z niej korzystał. Jeśli kupujesz lampkę dziecku, które już mówi, pozwól mu mieć wpływ na ostateczną decyzję. Wybierz kilka lamp, które Ci się podobają i pozwól wybrać mu spośród nich. Zobaczysz, że wówczas dużo chętniej będzie z niej korzystał i bardziej o nią dbał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *